MUTLU YAŞANABİLİRSE TÜM MEVSİMLER GÜZELDİR

Her mevzimin renkleri vardır: İlk baharI pembe ve yeşil, yazI kırmızı ve mavi ,sonbaharI kahverengi ve sarı ,kış ayları siyah ve beyaz renktedir.

Mevsimler insan yaşamında da evreleri simgelerler İlkbaharın pembesi çocukluk ve gençliği.,yazın kızıllığı,insanın enerjik ve çalışma evresi ve olgunlaşmaya geçişi, sonbaharın sarısı, olgunlaşma evresini, Kışın beyazı, olgunluktaki zirveyi,siyahı ise gece gibi sihirli bir evreyi simgele-mektedir.

Fakat insan yaşadığı ilk baharı hariç, ömrünün her evresinde ilkbahara özlem duymaktadır. .Çünkü ilk bahar yaşamının en coşkulu mevsimidir.O nedenle şair: :

“Ömründe dört fasıl var,
Üçü kış, biri bahar.
Çalış ki görmesin kar,
sendeki nisan, kızım. (F.N.Çamlıbel)
İnsan ömrünün revrelerini kendince tarif etmeye çalışmıştır.

Mevsimsiz yağan kar insanın gençlik bahçesindeki tüm güllerini soldurur. zamanında yağan kar güzeldir; bembeyazlığı ile bilgeliği saflığı ve erdemi temsil eder.

Eyer erdemli yaşayabilirseniz kış. gönlünüzdeki nice çiçekleri de açtırabilir.. Kar altında menekşe , kardelen ve laleler de oldukça güzeldir

Bu Haberi Gördünmü!

KIYAMET SAATİNDE DABBETÜ’L ARZ VE HZ. İSA ( I)

Yaratıcı olarak Allah inancı temelleri üzerine kurulu dinimizde, maddi yaradılışın sonlandırılmasını belirleyen zaman dilimi olarak …