Ne Olacağı Belli Olmadığı İçin… Altını Alan da YOK Satan da YOK Soran da!

 

1.sayfadan devam

Altın fiyatlarındaki yükseliş nedeniyle tasarruf için vatandaşların rağbet ettiği çeyrek altın, fiyatının iki sene öncesine oranla tavan yaparken son günlerde yerinden kıpırdamaması dikkatlerden kaçmadı.

175 liraya satılan 170 liradan altın çeyrek altının yanı sıra altın alım satımının durma notasına geldiğini belirten Kuyumcu Yaşar Aslan, “ ülkedeki karışıklık nedeniyle insanlar ne yapacağını şaşırmış durumda. Her an herşeyi olabileceğini düşünen vatandaşlar ne altınını satıyor ne de gelip altın alıyor. Bizler de akşama kadar televizyon izliyoruz” dedi.

Düğün sezonunun sona ermesinin de bu durumda etkisi olduğunu belirten Aslan“ Şu ana kadar piyasada alımı ve satımı en çok yapılan alın türü çeyrekti. Altındaki yükseliş dolayısıyla vatandaşların altın tasarrufu yaptığını düşünüyorduk. Ancak ülke genelindeki çalkalanma nedeniyle insanların cesaret edip altın alıp satamadığını görüyoruz. Şu an çeyrek altın 170 alış 175 satış şeklinde”

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir