“O Yok Bunu Alın, Zaten Bileşenleri Aynı”

Vatandaşlar hekimin reçeteye yazdığı ilacı “yok” bahanesiyle alamamaktan şikayet ederken, eczacıların anlaşmalı ilaç firmalarına ait ilaçları “ Bu da onun yerini tutar, bu daha iyi, bileşenleri aynı” gibi bahanelerle elinden çıkardıkları iddia edildi.

Bir vatandaş da önceki gün araştırma hastanesinde doktorunun kedisine verdiği ilacı eczacının “ yok” diyerek yerine başka bir ilaç verdiğini belirtti.

Vatandaş “ Örneğin doktor bana Majezik yazmış ancak eczacı “bu bizde kalmadı şu an. Elimizde yok” diyerek yerine “bu daha iyi” diyerek farklı bir ağrı kesici veriyor. Bizler bu eczacıların ilaç firmalarıyla anlaşmalı olduğuna inanıyoruz ve sağlık yetkililerimizi göreve davet ediyoruz” dedi.

İlaç firmalarının, eczacıya “ İlacımdan şu kadar satarsan şu kadar ıskonto yaparım” vaatlerinden dolayı bu tür bir uygulamaya gidildiğinin altını çizen vatandaşlar “ Vatandaşa yazık günah! Doktor ne yazmışsa hastanın o ilacı alması şarttır. Canı elma isteyen adama siz tutar da portakal verirseniz bu bir işe yaramaz. Doktor teşhis koyuyor muayene ediyor ona göre ilaç yazıyor. Eczacı ise kafasına göre “o elimizde yok bu daha iyi” bahanesiyle farklı bir ilaç veriyor. Biz buradan yetkililere sesleniyoruz. Bu işe bir son versinler. Paramızla ilaç alamaz olduk” dediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Sağlık İl Müdürü Erdoğan Öz; “Adıyaman’da Sağlık Hizmeti Eskisiyle Kıyaslanmayacak Şekilde  Üst Seviyeye Taşınmıştır”

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yeni birimlerin açılışı ve ‘Projeni Kap Gel’ yarışmasının ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir