ÖĞRETMENLER KURA İLE BELİRLENİYOR

Öğretmenler Kurayla Belirleniyor

Adıyaman’da ki 48 okulun 1. ve 5. sınıflarına başlayacak olan 9 bin 161 öğrencinin sınıfları ve öğretmenleri çekilen kura ile belirleniyor.

Valilik onayı ile okulların birinci ve beşinci sınıf öğrencilerinin şube kayıtları 2017-2018 eğitim öğretim sezonunda kura ile belirleniyor. Adıyaman’da adrese dayalı kayıt sistemi ile 48 okulda eğitim görecek olan 9 bin 161 öğrenci için kura çekimleri başladı.

Borsa İstanbul İlkokulunda ki kura çekimine Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya’da katılarak öğrenci velileriyle sohbet etti. Daha demokratik ve şaibeye mahal vermemek için Valilik oluru ile böyle bir yönteme başvurduklarını söyledi.

Mete Kızılkaya, “Böylelikle hem birinci sınıf kayıtlarında bir kısım okullarımızda velilerimizin öğretmen seçimlerinden dolayı oluşan yığılma sona erecek, hem de beşinci sınıflarda velilerimizin tepkisine neden olan seviye sınıflarının önüne geçilmiş olacak. 5. Sınıfa kayıt yapan öğrenciler arasında seviye tespit sınavı yapılarak oluşturulan seviye sınıfları öğrenci ve veliler arasında tembel-çalışkan sınıf algısını oluşturduğu, öğretmenlerin başarılı sınıflara daha fazla yoğunlaşmasına, akademik başarısı düşük sınıflara ise ilgisinin azalmasına sebep olduğundan tepkilere neden olmaktaydı. Bu düzenleme ile bu uygulamanın önüne geçilmiş olacak. Kurada il ve ilçe merkezindeki ilkokul ve ortaokullarımızda, okul müdürünün başkanlığında, okul aile birliği başkanı, başkan yardımcısı ve bir üye, bir müdür yardımcısı, bir rehber öğretmen, ilkokullarda en az üç sınıf öğretmeni, ortaokullarda en az üç branş öğretmeni ile oluşacak olan Öğrenci Şube Belirleme Komisyonu kuruldu. Velilere gerekli duyurular yapılarak, öğrenci velilerinin huzurunda kura ile okula yeni kayıt olan öğrencilerin şubeleri belirleniyor” dedi.

İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin’den ‘Dünya Gazeteciler Günü’ Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin , 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir