Okul Duvarı mı Siyaset Meydanı mı?

Adıyaman merkezde bulunan birçok okulun duvarları kimliği belirsiz kişiler tarafından yazılan yakışıksız cümlelerle dolup taşarken yetkililerin sessiz kalması kafaları karıştırıyor.

Tepkiye neden olan ve mahalle sakinler ile öğrenci velileri için hiçte hoş olmayan bir görüntüye dönüşen gayrı ahlaki yazılar okul ortamındaki huzuru da bozarken öğrencilere kötü örnek teşkil etmesi de ayrı bir tehdit unsuru oluşturuyor. Mahalle sakileri ve öğrenci velileri özellikle gece geç saatlerde sprey boyalarla yazılan yazıların okul ya da milli eğitim müdürlüğü yetkilileri tarafından sildirilmesi ve bir daha bu tür olaylarla karşılaşılmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini belirterek “ Çocuklarımıza kötü örnek olunuyor burası eğitim yuvası. Yetkililerimiz sessiz kalmamalı. Okul duvarından çok başka herşeyte benziyor” dediler.

Duvar yazılarından da anlaşılacağı gibi siyaset her alana girerken, özellikle “Kürt Türk Kardeştir” şeklindeki yazılar dikkatlerden kaçmıyor.

Sprey boya ile yazılan ve yetkililerin izlemekle yetindiği görüntülerden dolayı duyarsız vatandaşlar sorumlu tutulurken Bahçelievler ve Yunus Emre Mahallesi sakinleri gerek okul yönetimin gerekse de milli eğitim müdürlüğünün bu konuda üzerine düşen görevi yapması gerektiğini sözlerine eklediler.

Bahçelievler Mahallesi sakinlerinden Osman Düşmez, özellikle alt okula geçişlerde sıkıntı yaşandığını belirterek “Okullarımıza okumaya gelen öğrenciler üzerinde olumsuz bir etki yaratıyor. Çünkü gelen öğrenci üzerinde bu ciddi bir olumsuz intibah oluşturuyor. Bu nedenle yetkililerin bu tür olumsuzluklara mahal vermemesi gerekiyor. Öncelikle şehrimizin imajı zedeleniyor. Bu konuda okul ve milli eğitim yetkililerine iş düşüyor” dedi.

Öğrenci velilerinden Hasan Vural ise Adana’dan Adıyaman’a geldiğini belirterek Adıyaman’ın Doğusundaki birçok okulda bu tür görüntülerle karşılaştığını ve şaşırdığını söyledi. Bu tür ufak tefek olumsuzların da Adıyaman’ın imajını zedelediğinin altını çizen Vural “Bence yetkililer el atmalı. Ya da buraya bir güvenlik görevlisi konulmalı. Çünkü bursı bir siyaset arenası değil Adıyaman’ın çocuklarını yetiştiren kurumlardır” dedi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir