Okuldaki kursta Suriyeli öğrencilerin saç bakımları yapılıyor “203 Öğrencinin Saç Kesimi ve Bakımı Yapılıyor”

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kuaför kursunda Suriyeli öğrencilerin saç bakımları yapılıyor.

Ülkelerinde yaşanan savaştan kaçarak Adıyaman’a yerleşen Suriyeli öğrencilerin, Namık Kemal İlkokulunda açılan kuaförlük kursunda saç kesimleri ve bakımları yapılıyor. Okulda okuyan Suriyeli öğrenciler kuaförlük kursundan ücretsiz faydalanabiliyor.

Okulda açılan kursları yerinde inceleyen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç, “Namık Kemal İlkokulunda okuma yazma, görsel sanatlar, müzik ve kuaför kursu bulunmaktadır. Bu kuaför kursumuz da okulda bulunan kız öğrencilerimize yönelik. Okul idaresi ile birlikte velilerimizden aldığımız izinle bir Kamu hizmeti sunmaktayız. Çocuklarımızın saç bakımlarını yürütmekteyiz. Kursumuzda 15 tane kursiyerimiz var usta öğreticimiz ile beraber. Kursiyerlerimiz hakikatten mesleği öğrenmişler amacımız burada topluma hizmet kazandırmak. Ben bu konudan dolayı okul yönetimimize, usta öğreticimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Namık Kemal İlkokulu Müdürü İsmet Kaya, “Okulumuz halk eğitime bağlı. Okulumuz bünyesinde değişik kurslarımız bulunmakta. Resim kursu, müzik kursu, halk oyunları ve kuaförlük kursu var. Şu anda görmüş olduğunuz üzere kuaförlük kursunda çalışan kursiyerlerimiz kız öğrencilerimize yönelik saç bakım işlemi gerçekleşmekte. Bunu değişik vesilelerle yine tekrarlayacağız. Özellikle velilerimizi bilgilendirme koşuluyla onların onayını almak koşuluyla bu tür etkinliklerimiz belirli aralıklarla devam edecek” diye konuştu.

Usta öğreticilerinden konuşan Fatma Pehlül; burada bizlere bu imkanı sunan başta Halk Eğitim Müdürümüz Aziz Özbilgiç ve kıymetli müdür Yardımcılarına, Okul Müdürümüz İsmail Kaya, ve yardımcıları olan Ebru hanım’a çok teşekkür ederim burası kursların dışında bir ev ortamı gibi bizler burada kurs öğrenmenin dışında sosyal kültürel faaliyetlerde de bulunuyoruz. Kurs öğrencilerimin sıcak kanlılığı ve işlerine olan başarıları da taktire şayen, emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.  Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Ayakları öğretmenliğine engel olamadı 

– Öğrencileri onu hayata bağladı – Adıyaman’da yüksekten düşerek iki ayağını kullanamaz hale gelen fedakar …