Okullarda Karne Heyecanı

 Vali Abdullah Erin,

“O Çukurların Arkasında Kandırılmış, Zihinleri Bulandırılmış Bir Sürü Genç Vardır”

Adıyaman’da eğitim gören öğrenciler karne sevinci yaşadı.

2015-2016 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Adıyaman’da 900 okulda 155 bin öğrenci karne sevinci yaşadı.

Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen törene katılan Vali Abdullah Erin, sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet etti ardından karnelerini dağıttı.

Çocukların, ülkenin geleceği olduğunu belirten Erin, “Türkiye’nin geleceğini inşa edecek çocuklarımıza karnelerini dağıtıyoruz. Bu çocukların geleceği için hepimizin çok çaba sarf etmesi gerekiyor. Çocuklarımızın geleceği aynı zamanda ülkemizin geleceğidir. Onun için bu pırıl pırıl çocuklarımızı geleceğe çok iyi hazırlamalıyız. Çocuklarımız zor bir döneme giriyorlar. Çünkü, küreselleşen ve globalleşen dünyada kendi akranlarıyla yarışıyorlar. Bunun farkında ve bilincinde yetiştirmemiz gerekiyor çocuklarımızı. Bu ülkenin birliğine, beraberliğine ve bayrağına inanan, toplumun temel değerlerini bünyesinde taşıyan inançlı bir nesil yetiştirmemiz gerekiyor. Çünkü bizim inançsız bir nesille bir yere varma şansımız yoktur” dedi.

Bir eğitim ve öğretim döneminin daha sonuna geldiklerini ifade eden Vali Abdullah Erin, “Adıyaman olarak başarılı bir eğitim ve öğretim dönemi geçirdiğimize inanıyorum. Adıyaman eğitim alanında 2002 öncesiyle kıyaslanamayacak derecede önemli bir mesafe kat etmiştir. Dün açıklanan TEOG Sınav sonuçlarına göre Adıyaman ilimiz Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı göstermiştir. Bu başarı birlikteliğin ve dayanışmanın ürünüdür. Her şeyin başı eğitimdir. Geleceğimiz olan ve bu ülkenin geleceğini inşa edecek olan gençlerimizin ve çocuklarımızın çok iyi yetiştirilmeleri önem arz ediyor. Bugün ülkemizin değişik bölgelerinde kendi asker ve polisine taş atan, çukur kazan 15-25 yaş arası gençlerimiz ve çocuklarımızla karşı karşıya kalmış durumdayız. Geçen birkaç ay içerisinde ülkemizin Güneydoğu Bölgesinin belirli yerlerinde yaşadığımız iç acıtıcı ve nefret edici olayları hep birlikte izledik. Aslında o çukurların arkasında kandırılmış, zihinleri bulandırılmış bir sürü genç vardır. Bu çocuklara mutlaka dokunup kazanmamız lazım. Bu ülke bölücü, yıkıcı, ayrılıkçı ve her türlü şer odaklarının üstesinden gelmeye muktedirdir” diye konuştu.

Haber: Fatih Sebzeci

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir