‘Okumak Yaşamaktır’ Kitap Cafe Projesi ile Fidan Dikildi

Alevi Kültür Derneği Adıyaman Şubesi tarafından yürütülen ‘Okumak Yaşamaktır’ Kitap Cafe projesi kapsamında öğrenciler, fidan dikti, piknik yaparak eğlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri destek programı kapsamında Alevi Kültür Derneği Adıyaman Şubesi tarafından yürütülen ‘Okumak Yaşamaktır’ Kitap Cafe projesi kapsamında öğrenciler, fidan dikti, piknik yaptı, gönüllerince eğlendi.

Alevi Kültür Derneği Adıyaman Şube Başkanı Ali Rıza Tanrıverdi, yaptığı açıklamada, “‘Okumak Yaşamaktır’ Kitap Cafe projesi ile ilgili bugün gençlerimiz ile birlikte ağaç dikme ve piknik etkinliğine geldik. Gençlerimiz etkinliğe büyük destek verdiler. Hem ülkemize katkıda bulunmak adına fidan dikiyoruz. Fidanları diktikten sonra gençlerimiz ile birlikte piknik yapacağız. Bu kapsamda Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığına, çalışanlarına, bu proje emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bizim kitap Cafe projemiz Nisan’da bitecek. Ama biz projemizi sürekli devam ettireceğiz. Kitap cafemiz sürekli açık olacak. 5 binin üzerinde kitabımız var. Adıyamanlılar ve gençlerimiz bu kitaplardan faydalanabilecekler. Katılan gençlere teşekkür ederim” dedi.

‘Okumak Yaşamaktır’ Kitap Cafe projesini beğendiklerini ifade eden öğrenciler, kitap okumak için evlerine yakın bir yerin olmasının kendilerini mutlu ettiğini ve Alevi Kültür Derneği Adıyaman Şube Başkanı Ali Rıza Tanrıverdi’ye projeden dolayı teşekkür etti.

Yapılan açıklamaların ardından gençler, fidan dikti, piknik yaptı. PHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …