Onlar Vali Mahmut Demirtaş’tan Yardım Bekliyor

Adıyaman’a Van’dan gelerek TOKİ tarafından yaptırılan Askeri karakolların ihalesini alan Van patentli firma Adıyamanlı işçileri çalıştırıp parasını vermeden, sigortalarını yapmadan kaçıp gittiler.

İlimizdeki bazı çimento, seramik ve mermer işi yapan esnaftan da malzeme alarak paralarını vermeden ortadan kaybolan taşeron firmanın işi İstanbul patentli olmasına rağmen Adıyaman’da da şubesi olduğu bildirildi.

4 ay çalıştıklarını ve ne maaş alabildiklerini ne de sigortalarını yaptırabildiklerini belirten Taşeron İşçilerden Erdal Sertbaş “ Biz burada 25’e yakın işçiyiz. Ben ve arkadaşlarım 4 ay TOKİ tarafından yaptırılması planlanan askeri karakollarda çalıştık. Bizlere sigortanızı yaptıracağız. Bin 300 lira maaş vereceğiz dediler. Aylarca çalışmamıza rağmen bizlere sadece bir maaş verdiler. Sigortamız da yapılmadı. Resmen taşeron firma tarafından kandırıldık. Daha sonra taşeron firma ile ana firma anlaşma yaptılar taşeron firma işi bıraktı ve gittiler. Daha sonra bizler ana firma ile muhatap olduk. Bizlere paramızı vereceklerini söylediler. Aylardır bekliyoruz hala bir ses çıkmadı. Bizlerin haricinde Adıyaman’da birçok esnaftan da alışveriş yapmışlar ve ödeme yapılmamış. Öyle sanıyorum ki kandırıldık. Bizler Valimiz Mahmut Demirtaş’tan bu konuda bizlere sahip çıkmasını istiyoruz” dediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir