Oryantiring Sporu Nefes Kesti

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Okullar Arası Küçükler ve Yıldızlar Kız Erkek Oryantiring Müsabakaları’ sona erdi.

Sümerevler Parkı’nda gerçekleştirilen müsabakalar, 7 okul ve106 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Yarışmada sporcular birincilik için birbiriyle kıyasıya mücadele etti. Her türlü arazide yapılabilen, sporcuların kontrol noktalarını (hedefleri) harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda bulmaya çalışılan doğa sporu olan oryantiring müsabakalarında Küçük Erkekler Kategorisi’nde birinci Doruk Ortaokulu, ikinci TOKİ İlkokulu, üçüncü Kâhta Gazi Ortaokulu oldu. Yıldız Erkekler Kategorisi’nde birinci Mehmet Akif O.O ikinci Kâhta Gazi O.O üçüncü TOKİ İlkokulu oldu. Küçük Kızlar Kategorisi’nde ise birinciliği Kâhta Gazi Ortaokulu, ikinciliği TOKİ İlkokulu, üçüncülüğü de Akpınar Ortaokulu elde etti. Yıldız Kızlar Kategorisi’nde ise birinci Mehmet Akif Ortaokulu, ikinci Doruk Ortaokulu, üçüncü ise İmam Hatip Ortaokulu oldu.

Müsabakalar sonunda bir açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, oryantiringin Adıyaman’da çok yeni bir spor dalı olmasına rağmen özellikle öğrencilerin ve çocukların ilgi yoğunluğuna dikkat çekti. İl Müdürü Keleş, ”Gerçekten efor gerektiren ve zamana karşı mücadele ile yön bulmanın önemini elde derecelerde görüyoruz. Yüzlerce sporcumuz keyifle ve heyecanla ilimizde düzenlenen bu müsabakalarda mücadele etti. Ben katılım sağlayan hocalarımıza ve sporcularımıza teşekkür ediyor, derece yapanları kutluyorum” dedi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir