OSB’nin Altyapı Sorunları Değerlendirildi Besni Kaymakamı Çağlayan Kaya : “Organize Sanayi Bölgesi Kurmanın Hayalini Kuruyoruz”

 

Besni Kaymakamı Çağlayan Kaya Başkanlığında, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Adıyaman AK Parti İl Encümeni Mustafa Köseoğlu, Besni Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Deniz Çakmak, Besni Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Günaydın ile birlikte yapılan toplantıda OSB’nin alt yapı sorunları ele alındı.

Yapılan toplantıda konuşan İlçe Kaymakamı Çağlayan Kaya, “Besni İlçemizde kaliteli ve güncel altyapı olanakları sunarak, bölge içerisindeki müteşebbisler için evrensel çevre kurallarına ve insana duyarlı, önder bir Organize Sanayi Bölgesi kurmanın hayalini kuruyoruz.   Göreve gelip çalışmalara başlamamızın üzerinden henüz bir ay gibi bir zaman geçti. Bizler bu süre zarfında, kolektif çalışmanın esası olan iş bölümünü yaparak çeşitli alanlarda kurduğumuz komisyonlarla çalışmalara başladık. Organize Sanayi Bölgesi(OSB)’nin sorunlarını elbette az çok biliyorduk. Ama komisyon olarak yaptığımız incelemeler sonucu daha somut bilgilere ulaştığımızı söyleyebilirim. Besni Organize Sanayi Bölgesi; her ne kadar kurulduğu günden bugüne dek hak ettiği ilgiyi görmemiş olsa da, bir çok sanayi kuruluşunun ve yatırımcının ilgi odağı haline gelmiştir. Merinos ailesinin yatırımı ile cazibe merkezi haline gelmiş olan ilçemize yatırım yapmak isteyen mevcut veya yeni yatırımcılara gerekli imkânları sunmak için öncelikli olarak alt yapı sorunlarını çözmemiz gerekmektedir” diye konuştu.

Komisyon olarak tespit ettikleri alt yapı sorunlarını da açıklayan Kaya, şöyle devam etti:

“Ulaşım Problemleri. Rekabet gücünün arttırılması için, Besni OSB’de faaliyet gösteren tesislere, gerekli ham maddenin en kolay ve en ucuz şekilde temini ile üretim sonucunda elde edilen ürünün, yine kolay ve ucuz bir şekilde ilgili pazarlara, limanlara ve sevk noktalarına ulaştırılması için yol sorununu en kısa zamanda çözeceğiz. Doğalgazın bağlanması. Akmercan Gaz ile beraber yöneteceğimiz süreçte organize sanayi bölgemizin doğalgaz bağlantılarını en kısa sürede tamamlayıp tüm iş yerlerimize doğalgaz vereceğiz. Altyapıyı çözeceğiz. Besni OSB de mevcut alt yapının İçme suyu, Kanalizasyon, Yağmur suyu, Doğalgaz, Telekom, Sağlıklı ve Kesintisiz Elektrik, Arıtma Tesisi konuları da gerek bakanlığımız nezdinde gerekse yerel yönetimlerle birlikte çözecek iradeye sahibiz ve takipçisi olacağız”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir