Otellerde, Çiçekçilerde ve Kafelerde Sevgililer Günü Hareketliliği  

 

Adıyaman’daki bazı otellerde sevgililer gününe özel etkinlikler yapılmaya başlanırken, sevdiğine güzel bir gün geçirtmek isteyen vatandaşlar rezervasyonlarını şimdiden yaptırmaya başladılar.

Yeme, içme ve çeşitli müzik eğlence programlarıyla müşterilerine hizmet etmeye çalışacak olan otel ve kafeler sevgililer gününe özel programlar hazırlarken, sevgililer gününde sevgilisiyle zaman geçirmek isteyen bir vatandaşın en 100 lir aile kafenin yolunu tutması gerekiyor.

Çiçekçiler de sevindi

14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle alışveriş yapan çiftler, en çok çiçekçileri sevindirdi. Sevgililer Günü’nde sevdiği kişiye hediye alan kişilerin en çok gül satın aldıkları gözlendi. 14 Şubat Sevgililer Günü’nü iple çeken çiçekçilerin yüzü kapışılan çiçeklerden elde edilen gelirle güldü. Geçen yıla oranla satışlarda asgari miktarda düşüş yaşandığını söyleyen Akanjet Çiçekçilik Sahibi Ruhi Akan,”Çiçek çeşitlerimizi hazırladık. Sevgililer gününde hizmet verebilmek için hazırız. Sevenleri ve sevgilileri bekliyoruz. Sevgililer gününü sadece sevgili anlamında düşünmeyelim. İnsanın sevdiği kim varsa sevgililer gününü onunla kutlaması lazım. Kimine göre sevgili anne, baba ve kardeşten ibarettir. Her çeşit çiçeğimiz var. Bütün çiftlerin, sevenlerin ve sevgililerin 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Sevgilisine hediye alabilmek için sabahın ilk ışıklarından berri dükkân dükkân dolaştığını dile getiren bir kişi, çiçeğin anlamına değinirken alacağı hediye ne olursa olsun, yanında bir gül olacağını kaydetti.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir