Özel Günlerini Unutulmaz Kılmak İstiyorlar

Özel günlerini unutulmaz kılmak isteyen vatandaşlar, 9 Eylül’ü yani 09.09.2013 tarihinde evlenmek ve çocuk sahibi olmak için nikâh dairelerine akın ediyor.

Kapasiteleri dolan kurum yetkilileri, ’09’ talebiyle gelen vatandaşları geri çevirdiklerini söylüyor. Geçen yıl da birbirilerine gün ve ay benzerliği için gelen onlarca vatandaşın olduğunu belirten Adıyaman Nikah Dairesi yetkilileri “09.09 tarihinde hayatlarını birleştiren gençler, bu yıl da 9 rakamının uğuruna inanarak evlendirme dairelerine koşuyor” dediler.

Aynı gün milyonlarca kişinin evlenmesi, hatta doğumların buna göre yapılması planlanıyor. Bu özel tarihi kullanmak isteyen Adıyamanlılar da soluğu nikâh dairelerinde alıyor. Adıyaman Belediyesi’ne bağlı evlendirme dairesine başvuruların arttığını söyleyen yetkililer, gelen taleplerin hepsini kabul edemediklerini söylüyor. Evlenmek için yapılan başvuruların, diğer günlere oranla 10 kat daha arttığını da dile getirerek “Diğer günlerde ortalama 3 bilemedin 4 çiftin müracaatı bulunurken, 09.09.13 tarihi için şu ana dek 20’ye yakın çift başvuruda bulundu” diye konuştular.

09.09.13 tarihinde nikâhlarının kıyılması için başvuruda bulunan bazı çiftler, bu mutlu günlerinin özel bir tarihte olmasını istedikleri için 09.09.13 tarihini seçtiklerini söylerken, bazıları da unutkanlığından dolayı böyle bir tarihin uygun olacağını söyledi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir