Pankartlar Eskiymiş!

Adıyaman başlıca sorunlarından hatta bir numaralı sorunu olan işsizlik kulaktan dolma bilgilere göre her geçen gün biraz daha artarken, Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin girişinde göze çarpan eleman arama ilanları yine dikkatlerden kaçmazken işin aslı sonradan ortaya çıktı.

“Birçok tekstil fabrikasının pankartlarının asılı olduğu alanda “kalifiye eleman alınacaktır” duyuruları göze çarparken, bu kadar gencin neden işsiz gezdiği merak konusu oldu” diyen vatandaşa cevap gecikmedi ve “ Biz onları iki sene önce asmıştık” dendi.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız OSB’de ki tekstil firmalarının sahipleri işçi bulmanın kolay olduğunu ancak kalifiye eleman bulmanın deveye hendek atlattırmaktan zor olduğunu belirttiler. OSB’nin girişinde altı yedi fabrikanın eleman bulmak için pankart astığı şu günlerde yurt dışı ve yurt içinden tekstilcilerimize gelen tekliflerin askıda kaldığı bildirildi.

Bazı tekstilcilerin ise işi abartarak artık billboardlara iş bulmak için pankartlar astığı gözlerden kaçmazken, iş adamlarımızın bu duruma daha ne kadar dayanabilecekleri merak konusu oldu. Yaşanan işsizlik ve işçi arama kargaşasının nedenini ilimizde kalifiye tekstil elemanı yetiştirmekle yükümlü olan ATEM’in görevini yapmamasına bağlayan iş adamları, şu an ATEM’de ne eğitim ne de eğitim verilecek insan olmadığını söylediler. ATEM’in kalifiye tekstil elemanı yetiştirmekle yükümlü olduğunu olduğunun altını çizen OSB’de ki iş adamları yıllardır ATEM’den tek bir kişinin fabrikalarına iş başvurusu yapmadıklarını da sözlerine eklediler.

Haber: Mustafa Polat

 

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir