Pazar Tezgahları Cep Yakıyor

Adıyaman’da yaz aylarının başlaması ile beraber yaz ürünleri sebze ve meyveler cep yakıyor.

Tezgahlarda satışa sunulan ürünlerin pahalı olduğunu söyleyen vatandaşlar, fiyatların pahalı olmasından yakındı. Yaş meyve ve sebze pazarına giden vatandaşlar alış veriş yaptı. Bazı vatandaşlar fiyatların yüksek olmasını eleştirirken, bazıları da fiyatların uygun olduğunu söyledi. Halk pazarında yapılan araştırmalara göre fiyatlar şöyle sıralandı:  Patates 2.5 TL, domates 4 TL, salatalık 3 TL, soğan 4TL, Biber 4 TL’den alıcı buldu.

Konu ile açıklamalarda bulunan pazarcı esnafları ise; “ halde bu sene diğer senelere göre fiyatlar çok yüksek , mal kıtlığından dolayı patates soğanı biliyorsunuz, kalmadı piyasalarda ve hatta Suriye tarafından getiriyorlar ve satıyorduk. Domates şuanda Mersin’de kalmadı, bursa ve Hatay’a kadar gittik ve mal kıtlığından dolayı fiyatlar ister istemez yükseldi. Ben plastik poşetlere ayda Bin 500 TL para veriyorum. Günlük 70 TL bu poşetlere para veriyorum. Günlük 50 TL arabama mazot parası veriyorum.  Sabah 4 ‘de ben hale gidiyorum ve gece saat 21.00’da evime geliyorum durumumuz ortada.

Ayda 16 TL Pazar Vergisi Verirken Ayda 70 TL Şimdi Vergi Veriyoruz

Önceden haftada 4 lira Pazar vergisi verirken şimdi ise 17,5 TL Pazar vergisi veriyoruz. Hatta en önemli sorunumuz pazarı Adıyaman’da semt pazarını kurarak semt pazarı haline getiriyorlar, ben burada iş yapamazken semt pazarında nasıl yapayım? Buradan yetkililerimize bu konuda bizlere yardımcı olmasını istiyoruz gereken neyse onu yapmalarını bekliyoruz. Ben burada 70 kasa domates satarken orada 10 kasa bile satamayacağım. Lütfen bu konuda yetkililerimiz bizlerin sesine kulak versin” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …