Pazarcı Esnafının Yüzü Gülüyor

Yaz mevsiminin gelmesi, pazara bol miktarda ürün girmesi nedeniyle, üretim merkezlerinden Toptancı Halinde sebze fiyatları ucuzladı.

Adıyaman Belediyesi Yaş ve Sebze Hali’nden edinilen bilgiye göre, hava sıcaklığının artması nedeniyle pazara bol miktarda ürün girişi oldu.

Yetkililer, bu yaz döneminde, olağanüstü bir durum olmaması halinde karpuz, salatalık, biber ve domateste bolluk yaşanacağını ve önümüzdeki günlerde bu sebze ve meyvelerin fiyatlarının daha da düşmesini beklediklerini kaydettiler.

Kent merkezinden farklı noktalarda kurulan pazarlara ise vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken şunları söylediler:

“Adıyaman’ın yerli ürünlerini bulmak çok zor oluyor fakat pazarda ürünler fazla pahalı değil isterdikki ürünlerimiz kendi memleketimizde çiftçilerimiz tarafından üretilenler pazarlarda satılsın Adıyaman’da çiftçimiz üretiyor buradan ürün başka illere gidiyor hal komisyoncuları bizim kenti ilimizde üretilen ürünler başka illerden alıyoruz. Bunu mantıksız olarak görüyorum ama çiftçimizin ürettiği ürünleri hal esnafı direk alsa halka direk satsa daha uygun fiyata olur ve hormonsuz tüketmiş oluruz. Bunun bir yolunu bulmaları gerekiyor. Neredeyse tüm ürünler Adıyaman’da yetiştiriliyor bizler daha buları neden başka illerden gelen ürünleri alalım? Kendi memleketimizde kenti çiftçimizin ürettiği ürünleri hormonsuz bir şekilde tüketelim hem Adıyaman ekonomisine hemde vatandaşın cebine yansısın”

BHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir