Polis Memuru Yılmaz Kartal Son Yolculuğuna Uğurlandı

 

Ankara’da görevli olan ve tümör hastalığına  yakalanıp  uzun zamandır Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Polis Memuru Yılmaz Kartal  (36) hayatını kaybederken eşi de yürekleri sızlattı.

9 Yıldır Polis Memuru olan Yılmaz Kartal 2 Yıl önce Tut İlçesinde geçirmiş olduğu tarik kazasında Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesinde doktorların çekmiş olduğu beyin filiminde 2 yıldır beyninde tümör olduğunu fark etmesi üzerine tedavi altın alınan Polis Memuru Yılmaz Kaya  Dün gece  yatığı Hastanede hayatını kaybetti.Cuma namazı sonrası Yeni mezarlık camisinde Yılmaz Kaya için tören düzelendi. Törene Yılmaz Kaya yakınları, Adıyaman  İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Belediye Başkanı ,Hüsrev kutlu   ve meslektaşları ile yakınları katıldı.Yılmaz Kartal Türk bayrağına sarılı tabutla meslektaşlarının omuzlarında getirilirken gözyaşları sel oldu. Cenaze namazı sonrasında  meslektaşlarının omuzlarında  cenaze aracına getirilen Yılmaz Kartal Adıyaman mezarlığında toprağa verildi.

Özgeçmişi

Kaya ailesinin 6 Çocuğunun en büyük olan  Yılmaz Kartal  1978 Yılında Adıyaman’da doğmuş 2006 yılında Bilecik Polis Meslek Eğitim Merkezinde  memur olduktan sonra Polis memuru olarak Ankara’da mesleğe başlamış. 2009 yılında şark görevi için Bitlis iline ataması Yapıldıktan sonra 2012 yılında Şark görevini tamamladıktan sonra Emniyet  Genel Müdürlüğü Pasaport Dire Başkanlığı kadrosunda görevini sürdürmekte iken hastalığı sonucu hayatını kaybetmiştir. Yılmaz Kartal 2 yıldır evli.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyamanlılar Vakfı, Sezonun İlk “Öğrenci Buluşmaları”nı Gerçekleştirdi

Adıyamanlılar Vakfı, 2018-2019 burs sezonunun ilk öğrenci buluşmalarını gerçekleştirdi. Vakfın İstanbul Bağcılar’daki genel merkezinde yoğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir