POLİSLERİ ADIYAMAN GİYDİRİYOR Türk Polis Teşkilatının Üniformaları Adıyaman’da Üretiliyor

 

Kahta ilçesinde Milli Savunma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne üniforma dikimi başladı.

Milli Savunma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğüne üniforma dikiminin başladığı Kahta Organize Sanayi’de bulunan fabrikayı gezen Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, beraberinde İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Işık’la birlikte Kahta Organize Sanayi Bölgesinde Milli Savunma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğüne üniforma dikimi yapan Tekstilde incelemelerde bulundu.

İşletmenin günlük üretim kapasitesi hakkında Vali Kalkancı’ya bilgi veren firma sahibi Osman Karahan, “Genel olarak Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli Savunma Bakanlığının düzenlemiş olduğu ihaleleri alarak, talep edilen nitelikte tekstil ürünlerinin dikimini yapıyoruz. Şu anda yaklaşık 200 çalışanımızla Polis ve Bekçi kıyafetlerinin dikimini yapıyoruz” dedi.

Yaklaşık 200 çalışanı ile Kahta ilçesinin ekonomik ve sosyal yapısına katma değer sağlayacağını belirten Vali Nurullah Naci Kalkancı,” Kahta ilçesine ciddi anlamda katma değer sağlayacağını düşünüyorum. Milli Savunma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı polis ve bekçilerin üniforması Adıyaman’da da üretilmesi ayrca bizim için gurur vericidir” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …