POLONYALI GEZGİNİ ‘DİRİLİŞ ERTUĞRUL’ OYUNCUSU SANDILAR ATLARIYLA POLONYA’DAN KUDÜS’E GİTMEK İÇİN YOLA ÇIKAN GEZGİNİN ATLARINI REFÜJDE GÖREN VATANDAŞLAR DURUMU POLİSE BİLDİRDİ

Polonyalı Gezgini ‘Diriliş Ertuğrul’ Oyuncusu Sandılar

Atlarıyla Polonya’dan Kudüs’e gitmek için yola çıkan gezginin atlarını refüjde gören vatandaşlar durumu polise bildirdi.

Polanya’dan 9 ay önce atlarıyla yolan çıkan Kristian Bergier’in Adıyaman’da mola verdiği esnada refüje bıraktığı atlar ve üzerindeki yükleri gören vatandaşlar durumu polise bildirdi.

Hristiyan Katolik olan ve Kudüs’e gitmek için 9 ay önce atlarıyla Polonya’dan yola çıkan Kristian Bergier, Adıyaman kent merkezine ulaştı. Adıyaman’da mola veren Kristian Bergier atlarını çimlerle kaplı refüje bıraktı.

Atatürk Bulvarı üzerinden geçen sürücü ve vatandaşlar refüjde otlayan ve üzerindeki yük olan atları polise ihbar etti. İki adet İngiliz cinsi atın üzerindeki yük nedeniyle ihbar edilen yere gelen polis ekipleri konuyu araştırırken, Kristian Bergier atların yanına geldi.

Kristian Bergier’e vatandaşlar yakın ilgi gösterdi. Bazı kişiler birlikte fotoğraf çektirirken, bazı kişiler ise atlarla fotoğraf çektirdi.

Uzun saçlı ve sakallı olan Kristian Bergier’i atlarıyla birlikte gören çocuklar, “Diriliş Ertuğrul” dizi filminin çekildiğini sandı. Çocuklar “Sen Dirilişi mi çekiyorsun?” diye sordu.

Kristian Bergier, refüje pisleyen atlarının pisliğini tek tek toplayarak çöpe atıp, atlarıyla birlikte yolculuğuna devam etti.

Adıyaman’dan Kahta, Menzil, Nisisibi Köprüsü ve Diyarbakır’a gidecek olan Kristian Bergier, Polonya’dan Kudüs’e gitmek için yola çıktığını belirterek, Türklerin konuksever olduğunu ve Müslümanların çok güzel insanlar olduğunu kaydetti.

İHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir