PTT Şubesi Önünde Adeta Nöbet Bekliyorlar

Yaşlılık ya da sakatlık maaşından faydalanmak isteyen yaşlı ve engelli vatandaşlarımız paralarını alabilmek için kaldırımda sabahladı. Gecenin ilerleyen saatlerinde PTT şubelerinin önündeki kuyruğa giren yaşlılar, sabırla veznedarların gelmesini bekledi.

Odun kömür sezonuna kısa süre kala yaşlılar Kış masrafı için PTT’ye akın etti. Bankada normal günlerde bile içi tıklım tıklım olurken yaşlılarda maşlarını almaya gidince dışarıya kadar kuyruk oluştu.

Adıyaman’da, mesaisi 08.30’da başlayan birçok veznedar saat 08.00’da işbaşı yaptı. Yaşlıların izdiham yaşamaması için PTT görevlileri gerekeli tedbirleri aldılar. PTT şubesi önünde toplanan vatandaşlara çevredeki insanlar su verirken, birçok vatandaş sıcak havanın altında kaldırımlarda oturmak zorunda kaldı. Gruplar halinde içeriye giren vatandaşlar, maaşlarını alarak evinin yolunu tuttu. Ödemelerin birçok şubeden yapılmasından dolayı memnuniyetlerini dile getiren yaşlı ve engelli vatandaşlar, daha önce tek şubeden alınan maaşın sıkıntı ve izdihama yol açtığını belirtirken, şu an birçok PTT şubesinden alınan maaşların rahatlamaya sebebiyet verdiğini belirten yaşlı vatandaşlar en büyük sıkıntıyı maaş alan sayısı çok olduğu için sıra beklemekte yaşadıklarını söylediler.

Yaşlı vatandaşlar maaş dağıtımına özel bankaların da dâhil edilmesini isterken, banka önünde sabahlayan İbrahim Çiçek para alma günü büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, her seferinde de bu acıyı yaşamak zorunda kaldıklarını anlattı.

Yaşlıların maaş çilesi bitmeyecek gibi görünüyor. Yaşlılardan M.E.A,isimli yaşlı adam saatlerce maaş almayı beklediğini söyledi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir