Ramazan Durgunluğu!

Ramazan ayı sebebiyle vatandaşlar mecbur kalmadıkça erken saatlerde dışarı çıkmıyorlar. Adıyaman’da Ramazan ayı nedeniyle çarşıda yaşanan durgunluk dikkatlerden kaçmadı.

Ramazan ayının sıcak yaz günlerine denk gelmesi sebebiyle özellikle kapalı alanları tercih eden ve evlerinden geç saatlerde çıkan vatandaşlar, sıcaktan etkilenmemek için serin ve gölge yerleri tercih ediyor. Cadde ve sokaklardaki sessizlik dikkatlerden kaçmazken esnaf, yaşanan durgunluktan dertli.

Mübarek Ramazan ayı nedeniyle işlerinde durgunluk yaşadıklarını ifade eden Esnaf, vatandaşın gündüz dışarı sıcaktan çıkmadığını söyledi.

Normalde de işlerinde durgunluk olduğunu ifade eden esnaf, ramazan bayramından umutlu olduklarını işlerinin hiç yoktan biraz da olsa iyi olacağını tahmin ettiklerini söyledi.

İşlerinde zaten bir durgunluk olduğunu belirten esnaf, sadece işlerinin durgunluğunun 11 ayın sultanı Ramazan ayı nedeniyle olmadığını vatandaşın alım gücünün düştüğünü vurguladı.

Vatandaşın cebinde para olmadığını vurgulayan Esnaf, “Vatandaş alış veriş yapmaya geldiğinde birkaç ürünün fiyatını soruyor. Mesela bir kot’un fiyatı uygun olsa bile alacak gücü yok. Çünkü Adıyaman’da büyük oranda işsizlik söz konusu. Bir çok kişi işsiz. Bizlerde genelde özel günlerde Bayramlarda işlerimiz iyi oluyor. İnşallah bu Ramazan bayramında da işler iyi olur. Bizlerde iş olmadığı için çok fazla dükkanımıza ürün alamıyoruz. Ama Adıyaman’ın inşallah başta işsizlik olmak üzere diğer konularında yaşanan sorunlar çözülür. Özellikle gençlerimize yönelik iş istihdamının sağlanması gerekiyor” dedi.

Ramazan ayında ister istemez durgunluğun ve yorgunluğun olduğunu söyleyen vatandaşlar da, “Ramazan ayı yaz mevsimin en sıcak günlerine denk gelmiş durumda. Bizlerde bu sebeple elimizden geldiğince serin ve gölge yerleri tercih ediyoruz sıcaktan korunmak için” diye konuştu.

Haber: Fatih Sebzeci

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir