Rektörlük Seçimleri ve Mustafa GÜNDÜZ

İnsan yaşamı boyunca birçok seçim yapar. Belki de her zaman seçmek zorunda kalır. Sabah kalkarken giyeceğimiz elbiseden tutunda, bizi yönetecek kişilere kadar hep seçim yaparız.
Sıcak günlerin başlangıcı yine bu ‘’seçim’’ ile ısınacak. Ancak Adıyaman da seçim biraz daha erken gelecek; Çünkü Adıyaman Üniversitesi Rektörlük seçimi yapılacak. Bu süreç görünüyor ki; çok sancılı geçecek gibi. Herkes bu sürece bir şekilde müdahil olmaya çalışıyor. Kendine yakın birinin seçilmesi en önemlisi de bu süreç içinde en azından kendisine ‘’pay’’ dağıtacak birinin seçilmesini istiyor.

20 Nisanda gerçekleşecek olan rektörlük seçimde adaylar belirlendi çok değerli insanlar mevcut ama adaylar içerisinde bulunan mevcut rektör tekrar aday olmuş, hala koltuk sevdalığını bırakmak istemiyor. Hala bu üniversiteyi uyutma çabası içinde yandaşlarıyla birlikte. Nede olsa uyutmaktan başka bir şey bilmezler. Uyutsunlar ki yandaşlarıyla birlikte ileriye değil de geri götürsünler, bu üniversitemizi.
Yani diyorlar ki, bu kadar ‘’para’’iyi işler için dağıtılmamalı, ne peki bu ‘’para’’ kendi keselerini dolduracak olsun yeter. Öğrencilerin daha iyi binalarda eğitim görmesi daha iyi eğlence ve sosyo- kültürel etkinliklerde bulunması önemli değildir bu kişiler için, önemli olan bu aslan payından kendine düşeni almak hemde hiçbir karşılığı olmadan. Çocukların ihtiyacımı, boş ver dolsun para keseleri, alın teri harcamadan. Yandaş ve Candaşlar kazansın.Bu nedenle yapılacak olan Rektörlük seçimi Adıyaman ve Üniversitemiz için çok önemlidir.

Rektörlük seçimine aday olan Adıyaman Üniversitesi Kurucu RektörüProf.Dr. Mustafa GÜNDÜZ Adıyaman Üniversitesinin hak ettiği yere ulaşmasını sağlayacak kişidir. Dört yıl içinde koyunların otlandığı bir tarlayı modern bir üniversiteye çevirdi. Kurucu Rektörlük döneminde hakkında ağza ve ahlaka sığmayan karalamalar yazıldı, çizildi ve olmadık yerlerde özellikle yerel basında inanılmaz derecede karalamalar yapıldı. Yapılan bu karamayı kimlerin yaptığını elbette tüm Adıyamanlılar biliyor.
Bizde bu kültürel bir hastalıktır. Olayların arkasına bakmadan insanları ‘’bizden’’ ve ‘’bizden olmayan’’ olarak sınıflandırırız. Yapılacak işi yapabilecek mi ya da yaptıkları nelerdir? İyimi kötümü bakmayız.
Prof.Dr. Mustafa GÜNDÜZ sırf rantçıların adamı değildir diye O’nun Rektörlüğü dahi sorgulanmakla kalınmadı, aldığı unvan ki, üniversal düzeyde olsa bile- dahi sorgulandı ve karalandı. Yaptığı bilimsel çalışmalar dahi sorgulandı. Sorgulamak eleştirmek kötü bir şey değil elbet olacak şeydir; Ama bu eleştirileri de bulunanların bilimsel kimlik taşımamaları çok ilginç, ne acı…
Harabeyi, sürünün dolaştığı, otlandığı bir yeri, eğitim yuvasına çeviren adam, en kötü adam ilan edildi. Neden biliyor musunuz; Çünkü bazılarının yandaşı olmalıydı; ancak O bunu tercih etmedi. Elbette ilişkileri olacaktı herkesle herkesim ile bu ilişkiler ve diyaloglar menfaat için değildi. Bu menfaat Adıyaman, öğrenciler ve Üniversitemiz içindi. Karanlık günlerin ‘’Gündüz’’e çıkması içindi.

Söyleyeceğim şudur ki;bu yol çetin, dolambaçlı, taşlı ve ihanet taşlarıyla döşenmiştir. Bugün senin elinden tutan eller yarın ellerinde taşlar ile seni ‘’recim’’ edebilir. Sen donatmak isterken çevreni ve çehreni güller, çiçekler, çimler, ağaçlar ile onlar ‘’Fillerini’’ gönderip ezebilirler. Ve acıtacaktır belki gül dikenlerden atılan taşlar. Sen; hayatında bir kadın eline değmemiş elleri birleştirmek isterken onlar bu ellerle’’Medine’’leri toprağa gömerler diri diri…
Her şeye rağmen ‘’aydın’’ olmanın bilinci ve acıyı bilebile sevmek aşkı ile yeniden aday oldun. Adıyaman halkı sana destek olacak ve aydınlık yarınlar için yanında olacaklardır.

Bu Haberi Gördünmü!

Neden Böyle Ayrımlaştık Ve Ötekileştik

Üç silahşorların her zaman söyledikleri bir söylem vardı. ‘’Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için’’ . Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir