Rize’de Dağ Bisiklet Yarışında Adıyaman 2. Oldu

Rize’nin Fındıklı ilçesinde 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenen ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın açılışlarına katıldığı, “Yarı Maraton Dağ Bisiklet Yarışı” sonrasında Adıyamanlı bisiklet yarışçısı Fatih Ünsal 2. oldu.

Rize’de düzenlenen “Yarı Maraton Dağ Bisiklet Yarışı”na katılan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Bütün vatandaşlarımızın hareket etmesini, sağlıklı bir yaşama sahip olmak için yürümesini tavsiye ediyoruz. Bütün illerimizde statlarımızda, parkurlarda vatandaşlarımızın spor yapması için olanaklarımızı seferber ettik. Dolayısıyla, sağlıklı bir nesil ve güçlü Türkiye’nin adımlarını atacağız” dedi.

Burada bir süre bisiklete binen Bak, sporculara başarı diledi. Yarışın geri sayımını Bakan Bak yaparken, start bayrağını ise Rize Valisi Erdoğan Bektaş salladı.

Yarışın başlamasının ardından açıklamada bulunan Bak, parkurun zorluğuna dikkati çekerek, Fındıklı Gürcü Düzü mevkisine kadar devam eden 35 kilometrelik bir yol olduğunu ifade etti.

Rize’de çayın dışında en önemli ekonomik gücün turizm olduğuna işaret eden Bakan Bak, doğa sporlarına önem verdiklerini dile getirdi.

Osman Aşkın Bak, bu tür sporların doğa tutkunlarını bölgeye çektiğini kaydederek, rafting başta olmak üzere doğa sporlarının bölgeyi cazibe merkezi yapacağını vurguladı.

– SAĞLIK, BİR KÜLTÜR VE YAŞAM TARZI

Bisikletin çok önemli bir spor dalı olduğunu belirten Bakan Bak, şunları aktardı: “Toplum olarak hareket etmemiz, yürümemiz lazım. Eğer her gün en az 5 bin adım atarsak bunun faydasını hem sağlık olarak, vücut olarak biz göreceğiz hem de ekonomik olarak ülkemiz. Daha az hastalanacak, ilaç alacağız. Daha az doktora gideceğiz. Dolayısıyla sağlık, bir kültür ve yaşam tarzı. Bütün vatandaşlarımızın hareket etmesini, sağlıklı bir yaşama sahip olmak için yürümesini tavsiye ediyoruz.”

Sağlık Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının önemli çalışmaları olduğuna işaret eden Bak, “Bütün illerimizde statlarımızda, parkurlarda vatandaşlarımızın spor yapması için olanaklarımızı seferber ettik. Dolayısıyla, sağlıklı bir nesil ve güçlü Türkiye’nin adımlarını atacağız.”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Engelli aileleri kan bağışında bulundu 

Adıyaman Beyazay Şube Başkanlığı ve Kızılay Derneği arasında yapılan protokol gereği Adıyaman’da, 3 Aralık Dünya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir