Ruhsatı Verenler Hesap Etmemiş Mi? Bölgenin Otoparksız Tek Hastanesi Esnafı Çileden Çıkarttı!

 

Bölgenin oto parksız tek hastane olma özelliği taşıyan Adıyaman Özel Gözde Tıp Merkezi vatandaşları zor durumda bırakmaya devam ediyor.

Adıyaman merkez’de hizmet veren Özel Gözde Tıp Merkezine ait herhangi bir oto parkın olmayışı sürücüleri ve özellikle de çevre esnafı çileden çıkartmış görünüyor.

Yıllardır aynı noktada hizmet veren ancak oto park konusunda gerekli tedbiri almamış olan hastaneye oto parksız şekilde hangi şekilde ruhsat verildiği vatandaş tarafından sorulurken, yetkililerin gerekli müdahaleyi yapması bekleniyor. Sağlı sollu gelişi güzel park yapan araç sahipleri ve hasta yakınları çevredeki esnafı zor durumda bırakırken, esnaflardan Ziya Duran “ Müşterimiz geliyor ancak aracını koyacak yer bulamıyor. Kendi şahsi araçlarımızı iş yerimizden 5 yüz metre ileriye park etmek zorunda kalıyoruz. Oto parksız hastane ilk defa görüyorum bu yaşıma gelmeme rağmen. Ruhsatı veren yetkililer nasıl vermişler hayretle kınıyorum” dedi.

Kent merkezinde otomobillerine otopark bulamayan sürücüler ara sokaklara akın ederken, özellikle turizm müdürlüğü ile hastane önüne konulan araçlar vatandaşların yürümesini dahi engelliyor.

Adıyaman’daki 40 Bin araç Trafiği Felç Ediyor

Adıyaman genelinde 40 bine yakın araç bulunurken, gün geçtikçe artan otopark sorununa sürücüler ara sokaklara park ederek alternatif çözüm buluyor. Sokak aralarına park edilen otomobiller mahalle sakinleri tarafından tepki topluyor.

Rahatsız olduklarını dile getiren vatandaşlar, evlerinden çıkamaz duruma geldiklerini ifade ettiler.

Mahalle aralarına park yapılma sorunun bir an önce çözülmesini isteyen kent merkezinde bulunan mahalle sakinlerinden M.F., “Kent merkezinde otopark olmayışı mahalle sokaklarında yöneltiyor. Buda bizlere çok büyük bir rahatsızlık veriyor. Ailelerimiz sokak içerisinden geçemiyor. Ailemiz kapıdan dışarı çıkamıyor sürekli sokaklar sürekli otomobil ve kamyonetler park yapılıyor. Bu sorun yıllardır Adıyaman’ın kanayan yarasıdır. Bu sorunu yetkililer bir an önce çözmesini bekliyoruz. Artık ailelerimiz sokaklara çıkamıyor. Bir an önce otopark sorunu çözmelerini bekliyoruz. Mahalle arasına park edilen otomobiller yer bulamayınca kaldırımlarımıza park yapıyorlar. Evlerimize girip çıkarken zorluk yaşıyoruz. Çocuklarımızı dışarı bırakamıyoruz. Buradan yetkililere sesleniyoruz bir an önce bu duruma bir çözüm bulsunlar bıktık artık” dedi.

Haber: İ.IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir