Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’ndan Çift Kol Nakilli Olan Adıyamanlı Sağır`a Ziyaret  

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi`nde çift kol nakli yapılan Adıyamanlı 29 yaşındaki Mustafa Sağır`ı ziyaret etti.

Bakan Müezzinoğlu, Sağır’a geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Bir dizi toplantıya katılmak üzere Antalya’ya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, toplantı öncesi Akdeniz Üniversitesi Hastanesi`ni ziyaret etti.

Bakan Müezzinoğlu`nu hastanede, Vekil Rektör Mustafa Ünal, rektör yardımcıları, Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan ile aynı bölümdeki öğretim üyesi eşi Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından karşıladı.

Bakan Müezzinoğlu, ardından hastanenin 5`inci katındaki Plastik Cerrahi Kliniği`ni ziyaret etti.

Bakan Müezzinoğlu daha sonra klinikte tedavisi sürdürülen, Adıyaman’ın Besni İlçesi doğumlu olan ve  çift kol nakilli yapılan Mustafa Sağır`ı ziyaret etti.

Mustafa Sağır`a geçmiş olsun dileğinde bulunan Bakan Müezzinoğlu, kendisini nasıl hissettiğini sordu. Mustafa Sağır ise “Ben her zaman nakil olma hayali kuruyordum. Benim durumum Allah`ın bir mucizesi. Her zaman Allah`a dua ve şükretmişimdir. Bu nakli de şükrüme bağlıyorum. Şu an sol kolumun işaret parmağımı hissediyorum, oynatabiliyorum. Bunu hissettiğimde çok heyecanlandım” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Kadın muhtar adayları Genel Başkan Yardımcısı Taş ile bir araya geldi 

Adıyaman’da, kadın muhtar adayları, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Geylani Taş ile bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir