Sağlık personelinin harekete Geçmesi İsteniyor

Her geçen gün biraz daha büyüyen gerek konut sayısı gerekse de insan sayısı olarak gelişen Adıyaman’da büyük alışveriş merkezileri çoğalırken her yıl bunlara yenilere eklenmeye devam ediyor.

Bu marketlerde satılan birçok ürünün sağlıksız koşullarda kalitesiz şekilde üretildiğini belirten bazı vatandaşlar, sağlık müdürlüğü yetkililerinin harekete geçmesi gerektiğini söylediler.

Şehir merkezinin her köşesinde birer birer açılan, sayıları her geçen gün artan büyük mağazalar, gerek gıda gerekse de gıda sektörünü eline almış görünürken, bu marketlerde satılan ürünlerin ne kadar sağlıklı olmadığı merak konusu oldu. Küçük esnaf Adıyaman’da çığ gibi büyüyen zincir şirketlerin adeta gazabına uğrarken, büyük mağazalarla rekabet edemediklerini belirten esnaflar tek tek kepenk indiriyor.   Adıyamanlı esnaflar küçük esnafın kendi birikimiyle geçinen bir kesim olduğunun altını çizerek, “Esnafın ekonomik durumu bitik, çünkü esnafın büyük bir bölümü krediyi kredi ile öder durumda. Ülkedeki ekonomik, politik durumun sonucu olan şeyler bunlar. İnsanların çoğu uzun vadeli krediyle bağlamış durumda, bundan dolayı piyasalarda sıcak paranın önü kesiliyor. Mevcut 2001 krizinden sonra en kötü dönemi yaşıyoruz. Bu dönemde birçok küçük esnaf işyerini kapattı, yok oldu, böyle giderse birçoğu daha yok olacak” dediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir