Sağlıkta  Flaş Karar…

 

 

Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesinin yeni açılacak olan 400 Yataklı Devlet Hastanesine devredileceği iddia edildi.

Bu kapsamda ilimiz merkezde bulunan halı hazırdaki devlet hastanelerinin de yerinde kalacağı ve 82. Yıl devlet Hastanesinin 3. Basamaktan 2. Basamak devlet hastanesine dönüştürüleceği bildirildi. 82. Yıl Devlet Hastanesindeki bu değişikliğin ihtiyaç sahibi yani 3. Basamak devlet hastanelerinden yararlanamayan vatandaşlar için planlandığı bildirilirken, buy şekilde dar gelirli vatandaşların da sağlık hizmetlerinden daha iyi faydalanacağı bildirildi.

Şok iddia ile ilgili olarak henüz herhangi bir açıklama yapmayan yetkililerin ileriki günlerde konuyla ilgili bir basın toplantısı yapacağı tahmin edilirken, Adıyaman halkının konuyla ilgili olarak olumlu düşüncelere sahip olduğu bildirildi.

Tıp fakültesinin 400 yataklı devlet hastanesine devriyle birlikte Adıyaman’da sağlık hizmetlerinin daha da rahatlayacağı tahmin edilirken bir iddiaya göre de alınan kararın Ankara’da heyetin altına imza attığı bildiriliyor.

Adıyaman Eski Devlet Hastanesinin yani halı hazırdaki hastanenin başına yeni bir ismin başhekim olacak atanacağı da gelen iddialar içerisindeki yerini alırken, bahse konu olan Adıyaman sağlık camiasına hiçte uzak bir isim olmadığı görülüyor.

Haber: Mustafa POLAT

 

Bu Haberi Gördünmü!

Engelli aileleri kan bağışında bulundu 

Adıyaman Beyazay Şube Başkanlığı ve Kızılay Derneği arasında yapılan protokol gereği Adıyaman’da, 3 Aralık Dünya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir