Sahte Çilingirci Uyarısı

Son günlerde artan sahte çilingircilere karşı vatandaşları uyaran Anahtarcı Fatih Budak, vatandaşların çilingirci çağırdığında yetki belgelerine bakmasını istedi.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislerin sahte çilingircilere karşı uyarılarından dolayı teşekkür eden Budak, sahte çilingirciler ve  belgeli anahtarcılar arasında fark olduğunu ve sahte çilingirciler ile ilgili 155’e bilgi verebileceklerini söyledi.

Kapı açan anahtarcının kapı açma tutanağının olduğunu belirten Budak, “Son günlerde artan hırsızlık olayından dolayı Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislerin başlatmış olduğu uygulama sahte çilingirciler konusunda bilgilendirme yapılmıştır. Bu anlamda Anahtarcı Fatih olarak bizde kendilerini destekliyoruz. Bu işi yaparken öncelikle belgelerinin olması gerektiğini, bizim iş yeri ustalık belgesi olduğundan dolayı bu anlamda Adıyaman’a iyi bir hizmet vermek için çaba sarf ediyorum. 1994 yılından bu yana bu mesleği icra ediyorum. Vatandaşlarımız çağırdıkları ustaların yetki belgesi konusunda ilgileri ve tecrübeleri olması konusunda ve en önemlisi yeterlilik belgesi olup olmadığını bilmeleri gerekir. Bu anlamda sahte çilingirciler ve  belgeli anahtarcılar arasında fark vardır. Sahte çilingirciler ile ilgili 155 polise bilgi verebilirler. Birde kapı açan anahtarcımızın kapı açma tutanağı vardır. Bunu da bulundurmaları gerekiyor” dedi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir