“Saldırı Kürt Halkının Geleceğine Yöneliktir”

EMEP İl Başkanı Derviş Aydın, Suriye Yüksek Kürt Konseyi Dış İlişkiler Komitesi, aynı zamanda Rojava Halk Meclisi Başkanlık Divanı üyesi İsa Huso’nun, Kamışlı’da bombalı suikast sonucu öldürüldüğünü söyleyerek, “Bu saldırı Ortadoğu coğrafyasında varlığı ve kimliği inkar edilerek yaşamaya zorlanan Kürt halkının siyasetçilerine, aydınlarına, yazarlarına yapılan suikastların bir parçasıdır” dedi.

“Bu tür saldırılar halkların özgürlük ve demokrasi isteğine ket vuramamıştır, vuramayacaktır” diyen EMEP İl Başkanı Derviş Aydın, “Bölgede var olma mücadelesi veren Kürt halkının ve Ortadoğu halklarının yanında ve dayanışma içerisinde olmaya devam edeceğimizi duyuruyor, tüm barış, emek ve demokrasi güçlerini de dayanışmaya çağırıyorum” diye konuştu.

“Suriye Yüksek Kürt Konseyi Dış İlişkiler Komitesi, aynı zamanda Rojava Halk Meclisi Başkanlık Divanı üyesi İsa Huso, Kamışlı’da bombalı suikast sonucu öldürülmüştür” diyerek sözlerine başlayan EMEP İl Başkanı Derviş Aydın, “Kürt halkının kendi geleceğini kurma mücadelesini verdiği böylesi kritik bir süreçte yapılan bu saldırının, Kürt Halkına yönelik yapıldığı açıktır. Bu saldırı Ortadoğu coğrafyasında varlığı ve kimliği inkar edilerek yaşamaya zorlanan Kürt halkının siyasetçilerine, aydınlarına, yazarlarına yapılan suikastların bir parçasıdır. Kürt halkının geleceğine yönelik yapılan bu saldırıyı kınıyor, katledilen İsa Huso’nun ailesine, yakınlarına, Kürt halkına ve özgürlük arayışındaki tüm halklara başsağlığı diliyorum. Bu tür saldırılar halkların özgürlük ve demokrasi isteğine ket vuramamıştır, vuramayacaktır. Bölgede var olma mücadelesi veren Kürt halkının ve Ortadoğu halklarının yanında ve dayanışma içerisinde olmaya devam edeceğimizi duyuruyor, tüm barış, emek ve demokrasi güçlerini de dayanışmaya çağırıyorum.”

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir