Salman “ Esnaf Para Sıkıntısı Yaşıyordu Kredi Can Suyu Olacak”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, KOBİ’le faizsiz kredi desteği uygulamasına bu yıl da devam edeceklerini açıkladı. KOBİ’lere üst sınırı 50 bin lira olacak şekilde faizsiz kredi verilecek. Yeni Adıyaman Esnaf Ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman’da verilecek kredinin esnafa can suyu olacağını açıkladı.

Kredinin esnaf için önemine dikkat çeken Salman, “Sayın Başbakanımızın önümüzdeki süreçte beyan ettiği gibi KOSGEB her esnafa kredi verilmesi için birinci dilimde Türkiye çapında 15 bin kişiye verilmişti. Ama hükümetimizin yeni aldığı karar itibarıyla önümüzdeki süreçte bütün esnaf kardeşlerimize böyle bir müjdeyi verdi. Bizde esnaf teşkilatı olarak sayın başbakanımıza sayın hükümet üyelerine bu konuda şükranlarımızı iletiyoruz. Piyasada olan para sıkıntısından dolayı bu bir nevi can suyu niteliğini taşıyor. Özellikle de Adıyaman’da esnafın bazı sıkıntıları var. Bu konuda esnafa katkı sağlayacağını işletmelerin önünün açılması açısından cazibe merkezleri arasında yer almamız ve bu gibi kredilerin verilmesi önümüzdeki süreçte yapılacak olan işler için Adıyaman’ımıza hayırlı uğurlu olması dileğimle. Bu konuda bize ne görev düşüyorsa kapımız açıktır. Gerek KOSGEB tarafından gerekse bizler tarafından bilgilendirmeler yapılacaktır. Bilgi eksikliği varsa biz bu konuda önümüzdeki süreçte detaylı olarak anlatacağız. Esnafımıza yardımcı olmaya çalışacağız. Dünya’da ki küresel güçlerin Türkiye üzerinde sıkıntı yaşatmaya çalışıyorlar. Ama ülkemiz birlik ve beraberlik içerisinde bunun üstesinden gelecektir.  Temennim sağduyulu olmak lazım. Önümüzdeki sürece iyi bakmak lazım. “şeklinde konuştu.

Haber: Kazım Aydın

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir