Şampiyonluk ‘Yol’unda Önemli Galibiyet

Türkiye BAL Ligi 2. Grupta mücadele eden Adıyaman 1954 spor kendi sahasında rakibi Elazığ Yolspor’u 3-2 yenerek haftayı 3 puanla kapattı.

Maçın başlama vuruşuyla birlikte rakip kalede etkili olmaya başlayan Adıyaman 1954 Spor maçın 14. Dakikasında sağ taraftan Emrah’ın yaptığı ortada ceza sahası içinde buluşan Doğukan topu düzgün bir vuruşla ağlarla buluşturdu ve takımını 1-0 öne geçirdi. Bulduğu golle özellikle orta sahada üstün bir oyun sergileyen Adıyaman 1954 sporda sağlı sollu gelen ataklarda ceza sahası içinde topla buluşan Hakan Doğan maçın 33. Dakikasında topu ağlarla buluşturdu ve durumu 2-0 yaptı. Gol sonrası ev sahibi takım kalesine yüklenen Elazığ Yolspor geliştirdiği atakta orta sahadan uzun atılan topla çıkış yapan Muhammet kaleci Lokman’ın yanından düzgün bir vuruşla topu ağlarla buluşturdu ve durumu 2-1 yaptı.

Bulduğu golle bir anda umutlanan Elazığ Yolspor’un sevinci fazla sürmedi ve orta sahada gelişen atakta, Doğukan’ın attığı pasla ceza sahası önünde buluşan Kaan, kaleciyi de çalımlayıp topu ağlarla buluşturdu ve maçın 39. Dakikasında durumu 3-1 yaptı. Maçın sonlarına doğru Adıyaman 1954 spor bulduğu birkaç pozisyondan daha yararlanamazken ilk yarı 3-1 Adıyaman 1954 sporun üstünlüğü ile sona erdi. İkinci yarıya 3-1 önde olmanın morali ve avantajı ile sahaya çıkan Adıyaman 1954 spor özellikle sol kanatta uğurcan’ın mücadelesi ve ceza sahası içine yaptığı ortaları ileri uç elemanları değerlendiremedi. Gelişen Elazığ Yolspor atağında atılan uzun topla yine kaleciyle baş başa kalan Muhammet düzgün bir vuruşla topu ağlarla buluşturdu ve kendisinin ve takımının ikinci golünü attı ve durumu 3-2 yaptı. İkinci yarıda oyuna giren Luka maçın 66. Dakikasında ceza sahası içinde topla buluştu sert şutunu kaleci Can dışarı attı. Adıyaman 1954 sporda ileri uç elemanları İkinci yarıda üst üste bulduğu pozisyonları değerlendiremedi. Maçta başka gol olmadı ve lider Adıyaman 1954 spor haftayı üç puanla kapattı.

Çok önemli bir galibiyet aldıklarını belirten Adıyaman 1954 spor kulüü teknik direktöre Telat Özden, 3-1 öne geçmemize rağmen sayısız gol kaçırdık. Şayet yakaladığımız pozisyonlardan birini daha değerlendirmiş olsaydık çok daha rahat bir maç oynamış olacaktık. Özellikle maçta durum 3-2 olduktan sonra takım olarak istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Özellikle orta sahada top kayıpları ve sağlı sollu geliştirmiş olduğumuz ataklarda ileri uç oyuncularımız fırsatları değerlendiremedi. Her şeye rağmen kazandıeımız için mutluyuz. Aynı zamanda en yakın rakibimiz 62 Pertekspor’un deplasmanda berabere kalması bizle yendien 3 puanlık bir avantaj sağlamış oldu. Ancak daha önce de dediğim gibi bu saatten sonra kolay maç yok. Futbolcularımı ve taraftarımızı terik ediyorum” dedi.

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …