Samsat’a Konteyner Kent Kuruluyor

Adıyaman’ın Samsat İlçesinde 4 mahalleye konteynerler kurulmaya başlandı.

2 Mart’ta Samsat ilçesinde meydana gelen 5.5 şiddetindeki deprem sonrası ilçe merkezi ve köylerinde depremzedelerin mağduriyetinin seri bir şekilde giderilmesi amacıyla AFAD tarafından çadırlar kurulmuştu. 40 gündür evlerinin önünde kurulan çadırlarda kalan depremzedelerin daha iyi yaşam koşullarına sahip olması için Samsat ilçe merkezindeki 4 mahalleye konteynerler kuruluyor.

Vali Abdullah Erin, Samsat ilçesine giderek, konteyner kentin kurulacağı alanda iş makinalarıyla başlatılan arazi ve alt yapı düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyerek, yürütülen çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Çadırların kurulduğu Samsat İlçe merkezi ve köylerinde AFAD tarafından konteyner kentin kurulması ile birlikte depremzedelerin kaldığı çadırlar sökülerek, 4 mahalleye konteynırlar konulup, depremzede vatandaşların günlük hayatları daha da kolaylaştırılmış olacak.

Arazi düzenleme, kanalizasyon, su ve elektrik gibi alt yapı çalışmalarına başlanan Samsat İlçesinde hız verilen çalışmaların tamamlanmasıyla Konteyner Kent kullanıma hazır hale getirilecek.

Haber: Burhan Işık

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes’in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir