Şehit Köy Korucusu İçin Mevlidi Şerif Okutuldu

6 Eylül 1995 yılında Adıyaman merkeze bağlı Yaylakonak Köyü Kurt Deresi mevkiinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından kaçırılarak şehit edilen Geçici Köy Korucusu Mehmet Altungöl, şehadetinin 22. yılında okunan mevlidi şerifle anıldı.

Şehit Köy Korucusu Mehmet Altungöl’ün eşi Fatma Altungöl tarafından Adıyaman Merkez Atatürk İlkokulu bahçesinde düzenlenen mevlid programına, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı,Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Musa Şimşek, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Şube Başkanı Hacı Erdengi ve şehit aileleri katıldı.

İkindi namazının ardından başlayan mevlit programında, Kura’n-ı Kerim ve mevlidi şerif okunarak ilahiler seslendirildi. Vatanın mukaddesatı uğruna canlarını feda eden Köy Korucusu Mehmet Altungöl ve tüm şehitler dualarla anılarak Allah’tan rahmet dilendi.

Vali Nurullah Naci Kalkancı, okunan mevlidi şerif sonrası şehidin eşi Fatma Altungöl’e ve çocuklarına başsağlığı ve sabır dileyerek, mevlit programına katılan şehit çocuklarını kucağına alıp sevdi.

 

Haber: Kazım Aydın

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir