????????????????????????????????????

Şehit Seracettin Kılınç Adı Yaşatılacak

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Adıyaman merkez Pirin Yolu Beri Köprüsü Kavşağında Özel Harekat Şube Müdürlüğüne ait zırhlı aracın devrilmesi sonucu şehit olan Polis Memuru Seracettin Kılınç adına memleketi Malatya’da yapılan Kız Kuran Kursu törenle hizmete sunuldu.

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Malatya’ya bağlı Yeşilyurt ilçesi Sütlüce Mahallesinde yapılan Kız Kuran Kursunun açılışına Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfençki, Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, Malatya Müftüsü Ümit Çimen, Şehit Seracettin Kılınç’ın babası Mehmet Kılınç, Malatya’daki bazı kurum amirleri, şehidin Adıyaman Özel Hareket Kadrosundaki silah arkadaşları, ailesi ve Sütlüce Mahallesi halkı katıldı.

Açılış öncesi Mevlidi Şerif okundu. Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan mevlidi şerifte kaside ve ilahiler okunarak ülkemizin birliği ve beraberliği ile vatanın mukaddesatı uğruna canlarını feda eden Şehit Özel Harekât Polisi Seracettin Kılınç ve tüm şehitler dualarla anılarak Allah’tan rahmet dilendi.

Şehit Seracettin Kılınç’ın amcası Mustafa Kılınç, törene katılan herkese teşekkür ederek, “Bu acıyı yaşadığımız ilk günden beri bizleri yalnız bırakmayarak, acımızın hafiflemesine vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum. Şehit ailesi olmaktan büyük bir onur ve şeref duyuyoruz. Bir ülkenin her tarafı şehit kanlarıyla bezenmişse o ülke kurtuluşa çok yakın olup o ülkeyi şehitler koruyor demektir” şeklinde konuştu.

Şehit Seracettin Kılınç adına yapılan Sütlüce Kız Kuran Kursunun hayırlı olmasını dileyen Vali Abdullah Erin ise, “Adıyaman’ımızda aslanlar gibi hizmet veren, boyuyla, posuyla, bizim arzuladığımız Asım’ın nesli olarak yetiştirilen şehidimiz Seracettin kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine de başsağlığı ve sabırlar diliyorum.  Şehit Seracettin Kılınç kardeşimiz, 15 Temmuz ihanet teşebbüsünde gecenin ilk saatlerinden itibaren kime güveneceğinizi bilmediğiniz o hengamede devletin temsilcisi olan Valisini koruma vazifesi görevini alarak devletinin ve milletinin yanında yer alan bir kardeşimizdir. Çok bedeller ödüyoruz. Bu memlekette bu toprakların her karışının şehit kanıyla sulandığı bu vatanda çok şehitler veriyor ve çok acılar yaşıyoruz. Dönüp etrafımıza baktığımızda dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar bedel ödenen, bu kadar şehit verilen başka bir devlet ve başka bir millet yoktur. Bizleri bir ve beraber kılan ve bu coğrafyada dimdik ve güçlü bir şekilde ayakta tutunabilenin hikmeti de budur. Bugün şehit kardeşimizin isminin verildiği ve açılışını yapacağımız kız kuran kursunun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Ahmet Aydın’dan Diyarbakır Yolu Açıklaması

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, çalışmaları duraklayan Kahta- Nissibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir