Sel’in Felaketi Bilançosu: 10 Milyon TL

Vali Abdullah Erin “Çelikhan ve Samsat Kendine Yakışanı Yaptı”

Adıyaman Samsat Depreminden sonra yeniden bir afet ile karşıya kaldı. Samsat depreminin yaraları bir yandan sarılmaya devam ederken Çelikhan’da meydana gelen sel felaketi ise yolları kullanılmaz hale getirdi.

Samsat depreminde olduğu gibi Çelikhan’da meydana gelen sel felaketiyle birlikte başta Adıyaman Valisi Abdullah Erin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Işık, DSİ ve karayollarının yetkilileri Çelikhan’da ki yaraların bir an evvel sarılması için harekete geçti. Sel felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren Çelikhanlıları yalnız bırakmayan Vali Abdullah Erin, felaketin boyutunu kamu kuruluşlarıyla paylaştı.

Türkiye Petrolleri Konferans Salonunda düzenlenen yılın ilk koordinasyon toplantısında konuşan Vali Abdullah Erin, selin zarar bilançosunu açıkladı. Vali Erin, can kaybının yaşanmamasının tek tesellileri olduğunu belirterek, “ Tıpkı Samsat depreminde olduğu gibi Çelikhan’da da devletinin sıcak eli ilk andan itibaren vatandaşlarımızın yanındaydı. Samsat’ta meydana gelen deprem il ilgili çalışmalarımız sürüyor. Yine aynı şekilde Çelikhan ilçemizde de çalışmalarımız devam ediyor. Hasarlar en aza indiriliyor. Tespit çalışmalarımız devam ediyor. Şuanda 10 Milyon TL’lik zararın olduğunu söyleyebiliriz. Ama bu bizi korkutmuyor. Samsatlı ve Çelikhanlı hemşerilerimin devlete duyduğu güven ortada. Çelikhan ve Samsat kendine yakışanı yaptı. İyi dayanışma gördük. Buda bizleri mutlu etti. “dedi.

Çelikhan’da yolların eskisi gibi güzel olacağını kaydeden Vali Erin, “Çelikhan’da çalışmalarımız sürüyor. Yolları eskisi gibi kaliteli yapacağız. KÖYDES ile AFAD ve Maliye Bakanlığından gelecek ödeneklerle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

SAMSAT’A 3 MİLYON TL ÖDENEK

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Samsat’ta çalışmaların devam ettiğini belirterek, şuanda 3 milyon TL’lik ödenek aktarıldığını kaydetti.

İL ÖZEL İDARE EKİBİNE TEBRİK

Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Mutlu ise, özellikle İl Özel İdare ekibine teşekkür ettiklerini belirterek, “ Yaşadığımız sel felaketi nedeniyle ilçemizin yolları çöktü ve kullanılmaz hale geldi. Birçok köyümüzle iletişim sağlayamıyoruz. Her zaman olduğu gibi bu kötü günümüzde de Valimiz, İl Özel İdare Genel Sekreterimiz Sami Işık, ekiplerimiz kamu kuruluşlarımız oradaydı. En büyük tesellimiz de bu oldu. Devletimizin bizlerin yanında olması bizleri ve halkımızı sevindirmiştir. Bununla da övünüyorum.” Dedi.

Haber: Burhan Işık

Bu Haberi Gördünmü!

Çocuklara mutluluk giydiriliyor 

Merkezi İstanbul’da bulunan Mutluluk Giysin Çocuklar Derneği Adıyaman’da ki okullarda bin 300 öğrenciye bot, mont …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir