Sema Akademi, Üniversite Öğrencilerinin Buluşma Noktası Olacak

Adıyaman Üniversitesi yanında açılan ve SODES tarafından desteklenen Sema Akedemi, üniversite öğrencilerinin buluşma noktası olacak.

Üniversite öğrencilerine yönelik ücretsiz olarak hizmet edecek Akademi merkezinde, spor alanları, Spor Toto Süper Lig maçları, internet imkanı, İngilizce ve Arapça dil kursları, çeşitli eğitim kursları gibi birçok imkan yer alıyor.

Sema Akademi Genel Koordinatörü Fatih Karaboğaz, Akedemi merkezini basın mensuplarına tanıttı.

Bu yıl eğitim sezonu ile birlikte Akedemi Merkezini Adıyaman’da ilk defa açtıklarını belirten Karaboğaz, merkezin üniversite gençliği için buluşma noktası olacağını ifade etti.

Merkezde yapılan faaliyetler hakkında bilgi veren Karaboğaz, “Merkezimizde Bağlama, Gitar, Keman, Ney, Almanca, İngilizce, Arapça, Osmanlıca, Temel Bilgisayar Eğitimi, Grafik ve Tasarım, Microsoft Office 2010, Satranç, DGS Matematik, Diksiyon, Ebru sanatı, Fotoğrafçılık, Hafıza Teknikleri, Hat sanatı, Hızlı Okuma, Maket Uçak ve Tezhip gibi kurslarımız yer almaktadır.”dedi.

Kültürel faaliyetlerin bunlarla sınırlı kalmayacağını aktaran Karaboğaz, verilecek konferanslar, snatsal faaliyetler, kişisel gelişim seminerleri, mesleki seminerler ve spor turnuvaları ile Akademi Merkezi’nin Adıyaman’a kültürel anlamda çok şey kazandıracağının altını çizdi.

Öğrencilerden yoğun ilgi

Üniversite öğrencilerinden yoğun ilgi geldiğini anlatan Karaboğaz, ileri dönemde akademi merkezlerinin sayılarını artıracaklarını söyledi.

Yeni açılan merkeze bin tane kayıt olduğuna dikkat çeken Karaboğaz, şöyle devam etti: “Merkezimiz yeni olmasına rağmen bin tane öğrenci kayıt ettik. Bu sayı eğitim sezonunun açılması ile birlikte katlanacaktır. Öğrenci kardeşlerimizi burada ücretsiz bir şekilde kaydediyoruz. Üyeliği oluşturulan gençler, burada boş vakitlerini iyi bir şekilde değerlendiriyorlar. Böyle nezih bir ortamın Adıyaman’a kazandırılmasından dolayı ben destek veren herkese teşekkür ediyorum. Yine eğitim ve çalışmaların sonunda öğrencilere gezi programı düzenliyoruz. Buraya gelen üniversite öğrencileri birçok alanda kendisi yetiştirecektir. Memleketimize bu akademi hayırlı olsun.”

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir