Sema Der’den Eğitime Büyük Katkı

Sema Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gençlik projeleri kapsamında Adıyaman’da Ümit Gençlik Merkezi açılıyor.

Sema Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Proje Koordinatörü Mehmet Fatih Kuruş, dernek yöneticilerinin şehir merkezinde dezavantajlı gençlerin kendilerini ifade etmeleri, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere katılmaları, milli ve manevi değerlere sahip çıkmakları ve sokağın olumsuz risklerinden uzaklaştırmaları için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Sema Der Proje Koordinatörü Mehmet Fatih Kuruş, Ümit Gençlik Merkezi’nde gençlere yönelik spor salonlarının(fitness salonu), tenis, internet, satranç odası gibi birimlerin kurulacağını ifade ederken, “Özellikle gençlik merkezimiz sürekli açık tutularak gençlerin günü birlik gelip gidebilecekleri bir mekan olacak. Dinlenme odaları oluşturularak gençlerin kendi aralarında sohbet etme fırsatları sunulacak. Proje kapsamında halı saha maçları, gezi, piknik, konferans ve seminer gibi etkinlikler yapılarak gençlerin kaynaşması sağlanılacak. Özellikle gezilerle ve pikniklerle milli ve manevi yerler gezdirilecek. Ayrıca konferanslarla, seminerlerle ve eğitimlerle vatan sevgisi, yurttaşlık konuları vurgulanarak ülkesini ve milletini seven gençlerin yetişmesini amaçlamaktayız. Projemizin hedeflerinde gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi, potansiyellerini gerçekleştirmelerine imkan sağlanması, sosyal dışlanmayla mücadele edilmesi, sosyal uyumun güçlendirmesi, gençlerin aileleriyle ve toplumla iletişimlerinin daha sağlıklı hale getirilmesi, özgüvenlerinin, duyarlılıklarının ve yaşadıkları topluma aidiyet duygularının geliştirilmesi hedefleniyor” diye konuştu.

Hayata geçecek olan projeyle birlikte gençlere fırsat eşitliği sunulacağını vurgulayan Mehmet Fatih Kuruş, “Çalışmalarımız kapsamında ailelerle birebir görüşmeler yapılacak. Gençlerin spor dallarının dışında kültür ve sosyal aktivitelere katılmaları sağlanılacak. Böylelikle toplumun daha sağlıklı hale gelmesi sağlanacak. Toplumda aidiyet duygusu gelişmiş olacak” dedi.

Kuruş, projeyi destekleyen başta Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere Adıyaman Valiliğine, Adıyaman Belediyesine, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Adıyaman halkına teşekkür ederek projenin ilimiz için hayırlara vesile olmasını diledi.

Bu Haberi Gördünmü!

Geleceğin Doktorlarından Park Hospital Hastanesine Ziyaret

Adıyaman’da bulunan Özel Bilgin kreşinden yaklaşık 30 Anaokul öğrencisi Özel Park Hastanesi yöneticilerini ve çalışanlarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir