Seyyah Ulu Çınarın İzinde Projesi Devam Ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın iki yıldır aralıksız sürdürdüğü Seyyah Ulu Çınar’ın izinde projesi tüm hızıyla sürüyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 14–17 ile 18–28 yaş grubu gençlere yönelik “Seyyah Ulu Çınarın İzinde Projesi” devam ediyor.

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, “Seyyah Ulu Çınarın İzinde” projesi kapsamında gençlerin farklı kültürler ve iller tanıdıklarını, projenin çok yararlı olduğunu söyledi.

“Seyyah Ulu Çınarın İzinde” projesi kapsamında, bugün itibariyle 14 –17 ve 18 – 28 yaş grubu gençlere yönelik düzenlenen “Seyyah Ulu Çınar’ın izinde ” Projesi, kapsamında Adıyaman’dan 540 Bayan 469 Erkek olmak üzere toplam 1029 gencimiz Kastamonu, Kayseri, Erzurum, Konya, Antalya, İzmir, Mersin, Nevşehir ve Tokat, illerine gönderdiklerini ifade eden Bağcı, şöyle devam etti;

“Gençlerimiz akranlarıyla tanışmaları, kaynaşmaları ve ziyaret edilecek farklı illerin kültürlerini ve farklı yerlerini gezip görme imkânı buluyorlar. Geziye katılan üyelerimiz,Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı önceden belirlenmiş olan yurtlarda konaklayacaklardır. Projeye katılan gençlerimizden kayıt, konaklama, yemek ve diğer ihtiyaçlarından ücret alınmadığı gibi gençlerimize öğretmenlerimiz, liderlerimiz ve gönüllü gençlerimiz eşlik ediyorlar.

Bağcı, projeye katılan gençler, farklı illerdeki yaşam koşullarını, kültürlerini, gelenek ve göreneklerini daha yakından görmeleri için büyük bir şans olduğunu sözlerine ekledi.

Bu Haberi Gördünmü!

5 YILLIK HASRET SON BULDU Adıyaman 1954 SK: 3- Ağrı Spor: 1

Lige Yükselme Play-Off maçında rakibi Ağrıspor’u Hakan Doğan (2) ve Uğurcan’ın attığı gollerle 3-1 yenmeyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir