SGK, Öğrencilerle Buluştu!

 Adıyaman SGK İl Müdürlüğü tarafından il merkezinde bulunan Yavuz Selim İlkokulu, İMKB İlkokulu, Kuyulu köyü Kuyulu ilkokulu ve Cumhuriyet İlkokulunda Sosyal Güvenlik Bilincinin aşılanmasına yönelik ‘’Sosyal Güvenlik Elçisi” adlı proje kapsamında öğrencilere bilgiler verildi.

Bunlardan bir tanesi de “Etkin Rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı İstihdamın Teşviki’ adlı projedir.

Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen bu proje

kapsamında, toplumun ilgili kesimlerinin sosyal güvenliğin önemi ve kayıt dışı istihdamın olumsuz

etkileri konularında bilgilendirilmeleri ve bilinçlendirilmeleri amaçlanmıştır.

Gerçekleştirilen faaliyetlerde belirlenen hedef kitlelerden bir tanesi de ilkokul öğrencileri olup, Proje kapsamında 30 farklı ilde 40 ilkokulda bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Bu faaliyetlerde Proje kapsamında hazırlanan okullar ziyaret edilerek hazırlanan hikâye kitapları, çizgi filmler ve oyunlar kullanılarak çocuklara sosyal güvenliğin önemi anlatılmaktadır. Bu kapsamda ilkokullarda İl Müdürü Fuat TEKİN ve beraberindeki heyet ile birlikte özelikle genç nesillere sosyal güvenlik bilincinin aşılanması, ileride sigortalı çalıştırılmasını özendirmek ve sigortalı çalıştırılmanın ne kadar önemli olduğuna dair zihinlerinde yer yapması için hazırlanan çizgi film izletilerek öğrencilerle söyleşi yapıldı.

Program sonunda öğrencilere, “Sosyal Güvenlik Elçisi” belgeleri verildi. HABER MERKEZİ

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir