Sıcaklar Bunaltıyor

Adıyaman’a gelen çöl sıcakları ile bunalan ve aşırı sıcaklardan olumsuz etkilenen vatandaşlar, parklara akın etti.

Serin havanın ardından sıcakların gelmesini sabırsızlıkla bekleyen vatandaşlar bu kez de aşırı sıcaklar bunalmaya başladı. Vatandaş, serinlemek için parklarda bölge arıyor.

Adıyaman kent merkezi ile ilçelerinde 43 dereceye ulaşan sıcaklar, vatandaşları bunaltmaya başladı. Gölgede hissedilen hava sıcaklığının 40 dereceye ulaşmasıyla kentte adeta çöl havası esti. Bu yıl erken gelen aşırı sıcaklardan korunmak isteyenler, parklara akın etti. Günün en sıcak saatinde, yeşillik alanlar ile banklara oturan vatandaşlar güneşten korunmaya çalışıyor. Evlerinde klima bulunmayan bazı vatandaşlar, Parklara çevresindeki yeşil alanlarda uzanarak uyumayı tercih ederken; bazı vatandaşlar da gölgede soğuk içecekler ile dondurma tüketiyor.

Kendilerini parklara atan vatandaşlar, sıcak havadan korunmayı “Hava çok sıcak, parklara geldik. Ağaçların gölgesinde oturuyoruz. Güneydoğu iklimi bu zamanlarda daha da sıcak oluyor. Sıcakların en maksimum olduğu saatlerde evden çıkmamaya çalışıyoruz” şeklinde anlattılar.

Kış mevsiminin ılık, ilkbaharın ise sıcak geçtiği bölgede kavurucu sıcaklar etkisini her geçen gün daha çok hissettiriyor. Devlet Meteoroloji İşleri Adıyaman Müdürlüğü’nden alınan bilgilere, göre hava sıcaklığının hafta içerisinde kademeli olarak 4 derece daha artacağı bildirildi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir