Sıcaktan Bunalanlar Çeşmelere Hücum etti

Adıyaman’da bunaltıcı Yaz sıcağı vatandaşların çeşme başlarına hücum etmesine neden oluyor. 43 dereceyi bulan hava sıcakları insanları zor durumda bırakırken, birçok vatandaş gölgede dahi 39-40 derece olan sıcaktan kurtulmanın yolunu arıyor.

Adıyaman belediyesi tarafından belediye binası önüne yaptırılan çeşme başındaki kalabalık insan topluluğu sıcaklığın derecesine gözler önüne sererken, özellikle kadınlar, yaşlılar ve çocuklar en çok etkilenenler olarak dikkat çekiyor.

Birçok vatandaşımız parkları ve ağaç gölgelerini tercih ederken çoğu vatandaşımız ise ev ve iş yerinden  dışarıya adım dahi atmıyor.

En çok sevindirici durum ise mevcut sıcakların ramazan ayında değil de Ramazan ayından sonra baş göstermesi oldu. Birçok vatandaş “ Bu sıcaklar Ramazan’da olsaydı halimiz perişandı” diyerek kendisini teselli ederken çoğu vatandaşımız ise halinden memnun görünmeye devam ediyor. Özellikle su, meşrubat ve karlambaç satıcıları sıcak havadan ekmek paralarının geldiğini belirterek durumdan şikâyetçi olmazken, hekimler ise özellikle yaşlı ve çocukların sıcaklarda dışarıya çıkmaması konusunda sıkı sıkıya uyarıyor.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir