SIFIR EV EŞYALARI CEP YAKINCA VATANDAŞLAR 2. ELE YOĞUNLAŞTI

Adıyaman’da son zamanlarda sıfır ürünlerin paha olması nedeniyle dar geliri olan vatandaşlar ise Adıyaman’da bulunan 2. El ev eşyalarına yöneldiler

2.El Yapıcı Evkur işletme sahibi Özcan Yapıcı  “ şimdi 2. El eşyalarda piyasadan daha uygun ürünlerimiz mevcut genelde kanepenin yüz ve astarını değiştirmeye kalktığımızda daha pahalıya mal oluyor ama biz burada daha uygun fiyatlara kanepe veriyoruz. Mesela tadilat yapayım dersen kanepe de örnek veriyorum 600 TL’ye mal oluyorsa biz 750 TL gibi bir rakama kaliteli ithal kanepe veriyoruz. 2. El ürünleri biz burada gariban kesimlere durumu olmayan dar gelirli vatandaşlara satıyoruz. Suriye’den gelen mülteci kardeşlerimiz var iş adamlarımız var Adıyamanlı olan onlar bizimle iletişime geçiyorlar ve burada bulunan ve durumu yerinde olmayan Suriyeli ve Adıyamanlı gariban vatandaşlarımıza İş adamlarımız bize yolladıkları para karşılığında bizlerde kendilerine ihtiyaçları doğrultusunda gerekli olan ürünleri gidip evlerine kuruyoruz ve onlarda mutlu oluyor bizlerde mutlu oluyoruz. Sadece amacımız ürün satmak değil burada mesela durumu iyi vatandaşlarımız bizlere gelip kendilerinin kullanmadıkları ürünleri garibanlara vermemizi söylüyorlar bizlerde bu gibi durumlarda herhangi bir ücret almadan gariban vatandaşlarımıza muhtaç ailelerimize de ürünlerimizi veriyoruz.

Bu arada 2. El malzeme denilince akla kötü ve kırık dökük malzeme geliyor. Böyle düşülmesini istemiyoruz, mesela durumu iyi olan veya tayinci vatandaşlarımız var bizlerde bilir kişiler olarak gidip ürünlere bakıyoruz ve karşı tarafı incitmeden bir teklifte bulunuyoruz ve kesinle kırık dökük malzeme almıyoruz çünkü biz dükkânımız da kötü mal satmıyoruz. Sonra karşı taraf verdiğimiz teklifi kabul edince alıp depomuzda gerekli temizliğini yapıp öyle satışa sunuyoruz.

SATTIĞIMIZ ÜRÜNLER AYLIK DEĞİL YILLIK KULLANILSIN DİYE SATIYORUZ

Genellikle 2. El malzemenin temiz olması karşı tarafa verdiğimiz zaman 6 -7 aylık değil 5 – 10 yıllık kullanılacak ürün satıyoruz kötü ürünleri bizler dükkânımız da bulundurmuyoruz. Amacımız verdikleri parayı çöpe atmak değil o para karşılığında temiz ürün kullanmasını istiyoruz.

  1. EL EŞYA ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
  2. el ev eşyası alacak vatandaşlara genelde başlıca hususlarımız şöyle temiz az kullanışlı malzeme olması, mesela kanepe alacaksak iskeletine bakmak lazım altına bakmak lazım çürüğü var mı? yok mu? görmesi lazım mobilya eşyası alırken bağlantılarının kontrol edilmesi herhangi bir gevşeme var mı? Yok mu? Bilinmesi lazım, verniklemesinde solma olmaması gerekiyor zaten ürün alırken kendini belli eder yorgun üründen kaçınmak lazım.

Biz Adıyaman’da 6 yıl önce başladığımızda küçük bir dükkandık şimdi ise 3.’ncü şubemizi açtık, bir sattığımız ürünü alan vatandaş memnun kalıyor kendi ile beraber yanında bir başka müşteride getiriyor. Kalite her zaman önemli bizler para kazanmadan önce kalite kazanmamız gerekiyor çok şükür bu konuda da üstümüze düşeni her zaman yapmaya çalıyoruz.” İfadelerini kullandı Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …