Sincik Sağlıkta Çağ Atladı, Başarı Dikkatlerden Kaçmadı!

Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafında düzenli olarak her ay Adıyaman merkezde yapılan yöneticiler toplantısı bu kez, son dönemde sağlıkta ciddi bir gelişim yaşanan Sincik ilçesinde yapıldı.

1.5 yıl önce Sincik ilçesine ilk uzman doktor olarak atanan Dr. Zafer Terzi’nin bir yıl önce başhekim olduğu hastanedeki gelişim herkesimin dikkatini çekiyor. Sincik’in ilk uzman başhekimi olan ve göreve gelmesiyle ilçe hastanesinde çok büyük değişimlere imza atan Dr. Zafer Terzi, son olarak Sincik halkına daha kaliteli sağlık hizmeti sunabilmek amacıyla hastaneye 2 adet son model cihazların bulunduğu diş polikliniği kazandırdı. Bunun yanı sıra daha modern bir yapıya dönüştürülen acil servis, acil müşaade odası, enjeksiyon pansuman odası ve laboratuar odası yaptırılan hastanedeki değişimi fark eden ve bu başarılı çalışmaları yerinde görmek isteyen Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Şen birliğin rutin toplantısını ilk kez il merkezi dışında Sincik İlçe Hastanesinde yaptı.

Sincik ilçesinde düzenlenen toplantıya; Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Şen ve daire başkanları, başhekimler, hastane yöneticileri katıldı. Sincik İlçe Hastanesi Başhekimi Dr. Zafer Terzi, Sağlık Grup Başkanı Dr. Cevat Sabancı ve Hastane Müdürü Yusuf Demir tarafında karşılanan, Dr. Hüseyin Şen ve beraberindekiler İlçe Hastanesinde yapılan yenilikleri yerinden inceleyerek, çalışmalar hakkında Başhekim Zafer Terziden bilgi aldı.

Burada bir açıklama yapan Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Hüseyin Şen, “Sincik İlçe Hastanesinde yapımı tamamlanan 2 adet diş polikliniği, acil servis, laboratuar, hasta müşahede odası, enjeksiyon pansuman odası yerinde görüldü. Kamu Hastaneler Birliği olarak bağlı hastanelerimizin başhekimleri ile düzenli olarak yapmış olduğumuz toplantıların yenisini Sincik ilçemizde gerçekleştirmek üzere burada bulunmaktayız. Kamu Hastaneler Birliği kurulduğundan buyana ilimizde sağlık alanında özellikle hastalara kaliteli sağlık hizmeti verilmesi ve mali konularda bakanlığımızın hedeflediği noktaya başarıyla gelmiş bulunmaktayız. Bu başarı, ekip olarak özverili ve yoğun çalışma neticesinde gelmiştir. Bu başarının gerçekleştiği yerlerden bir tanesi de Sincik İlçe Hastanesidir. Başhekimimiz Dr. Zafer Terzi ve çalışma arkadaşlarının emeği ve çabası ile hastanemiz Sincik halkına daha kaliteli sağlık hizmeti verebilecek duruma gelmiştir. Dr. Zafer Terzi ve çalışma arkadaşlarına, şahsım ve kurumum adına teşekkür eder başarılarının devamını dilerim” dedi.

Yapılan toplantının ardından ilçeden ayrılırken Başhekim Zafer Terzi tarafından tüm konuklara meşhur Sincik balı hediye edildi.

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyamanlılar Vakfı, Sezonun İlk “Öğrenci Buluşmaları”nı Gerçekleştirdi

Adıyamanlılar Vakfı, 2018-2019 burs sezonunun ilk öğrenci buluşmalarını gerçekleştirdi. Vakfın İstanbul Bağcılar’daki genel merkezinde yoğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir