Sincikli Öğrenciler, Seyyah Oldu!

Adıyaman’ın Sincik İlçesinde “Her Köyde Bir Işık Var” adlı projenin gezi etkinlikleri kapsamında öğrenciler Konya, Nevşehir, Kayseri illerini gezdi.

Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Her Köyde Bir Işık Var” SODES kitap okuma projesi kapsamında düzenlenen geziye, ilçede bulunan 80 öğrenci ile 13 öğretmen katıldı.

80 ortaokul ve lise öğrencisinin katıldığı Konya,Nevşehir, Kayseri gezisi ile ilgili değerlendirmede bulunan Proje Koordinatörü Sincik Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Dursun Demir, “2015 yılı SODES uygulamaları kapsamında hazırlamış olduğumuz ve Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edilen, projenin gezi etkinlikleri kapsamında Konya, Nevşehir ve Kayseri illerine gezi düzenlendi.

Düzenlenen bu geziye ilçemiz ortaokul ve liselerinde öğrenim gören 80 öğrenci ile 13 öğretmen katıldı. Bu gezi ile öğrencilerimizin ülkemizin tarihi ve turistik yerleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak, tarihi ve kültürel değerlerin geleceğe aktarılmasında Sincikli gençler olarak katkı sunmak amaçlanmıştır. Gezi faaliyeti sırasında öncelikle Konya ilinde Mevlana Türbesi, Alaaddin Tepesi, Şems-i Tebrizi Türbesi ile il merkezindeki tarihi mekanlar ziyaret edilmiş sonrasında Nevşehir iline geçilmiştir. Nevşehir ilinde Kapadokya açık hava müzesi, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Hayal Vadisi, Paşa Bağları ziyaret edilmiş, Ürgüp, Göreme ve Avanos ilçe merkezleri gezilmiştir. Gezinin son gününde Kayseri ilindeki Hunat Hatun Cami, Kazancılar Çarşısı gezilmiş aynı gün Adıyaman’a dönüldü” şeklinde konuştu. İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir