“Siyasetçi Olan Bir Kişi Yalan Söylememek Zorundadır”

Parti teşkilatıyla birlikte hummalı bir çalışma içerisine girerek, esnafı ziyaret eden AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, vatandaşın taleplerini dinleyerek, sorunlarına ortak oldu.

Ziyaret esnasında Adıyaman’da yaşayan herkesin sorunlarını not alan AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, belediye başkanı seçilmesi halinde sorunların üzerine ivedilikle gideceğini vurguladı.

“Alelacele bir otogarın yapılmasını doğru bulmadım, bulmuyorum da”

Daha öncede yeni yapılan otogarın yerinin yanlış bir tercih olduğunu hatırlatan AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, “Bu yer yapıldıktan sonra maliyeti ne olur. Ve Adıyaman’a getirisini, götürüsünü hesap etmek lazımdı. Etik olan görevi bırakmasına çok az bir süre kala Büyükaslan tarafından bu işin başlatılmamasıydı. Ayrıca mevcut otogarımız bizim için bir utanç kaynağıydı.10 yıldan bu yana mevcut otogar yerine yeni bir otogarın hizmete açılması gerekirdi. Son zaman zarfı içerisinde alelacele bir otogarın yapılmasını doğru bulmadım, bulmuyorum da. Ayrıca mevcut otogar inşaat alanın iptal edildiği kamuoyu tarafından da biliniyor” diye konuştu.

“Malvarlığımı topladığım zaman 300 bine aşkın bir rakama tekabül ediyor”

Malvarlığı kamuoyuna açıklayan AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, “Bana ait olan bir aracım, çocuklarımın kullandığı bir araç olmak üzere toplamda 2 aracım var. Adıyaman’da bir yapı kooperatifine başvurmuştum, lakin bu yerden vazgeçerek, 150 bin TL ile İstanbul’da başka bir yapı şirketinden bir ev almak üzere kooperatife girdim. Bunun dışında bankada kaide değer bir param yok. Yalnızca eşime ait olan takılar var. Ankara’da mülkiyeti bana ait olan bir evim yok, kirada oturuyorum. Malvarlığımı topladığım zaman 300 bine aşkın bir rakama tekabül ediyor. Belediye başkanlığını bıraktığım zaman da mevcut malvarlığım artmayacak. Ama huzurlu bir ailem var. 3 oğlum, güzel bir ailem ve yaşantım var. Mutluyum ve huzurluyum. Buda parayla alınacak bir şey değil. Eşimde sürekli bana güç vermiştir. Her zaman maddi ve manevi destekçim olmuştur” şeklinde konuştu.

“Ahmet Aydın Adıyaman için gerekli olan bir değerdir”

“İyi bir parti teşkilatımız ve yönetimimiz var” diyerek sözlerine devam eden Fehmi Hüsrev Kutlu, şunları kaydetti; “Partimizin kadın kolları ve gençlik kolları çok aktif çalışıyor. Öte yandan yerel seçimlerden önce AK Parti Grupbaşkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın benim yanımda yer aldı. Birbirimizle çok yakın diyalogumuz var. Bu diyalogu her zaman Adıyaman’ın menfaati için yaptık. Sadece Ahmet Aydın’ın desteklemesiyle aday olmadım. Teşkilatım ve kamuoyu beni destekledi. Ve daha sonra belediye başkanlığına aday oldum. Ahmet Aydın’ın en azından bana karşı olmadığını biliyorum. Diğer AK Parti Adıyaman Milletvekilleri de isim olarak kime destek verdiler, bilmiyorum ama her süreçte karşımda olmadılar. Ahmet Aydın Adıyaman’ın yetiştirdiği ve en iyi yere gelen bir siyasetçi. Bundan sonrada Adıyamanlılar olarak ona destek olmamız lazım. Adıyaman’ın ilk bakanı Ahmet Aydın ve Mehmet Erdoğan olacaktır. Adıyaman halkı kendi siyaset değerlerinde bir yere gelen siyasetçilerine sahip çıkmalı ki, Adıyaman’a hizmet gelsin. Ahmet Aydın Adıyaman için gerekli olan bir değerdir. Şuanda Adalet Bakanlığı boşalmak üzere. Başbakanyardımcısı Bekir Bozdağ’da Adalet Bakanlığı’na geçerse başbakanyardımcılığına da razı oluruz.”

“Önümüzdeki günlerde diğer projelerimizi somutlaştıracağız”

Her mahallede onlarca toplantı yapacaklarını belirten Fehmi Hüsrev Kutlu, sözlerine şöyle devam etti; “Esnafımıza zarar vermeyecek şekilde bir alış veriş merkezi açılırsa bu çalışmaya destek oluruz. Bu konun dışında önümüzdeki günlerde diğer projelerimizi somutlaştıracağız. Söylediklerimizi mutlaka fiiliyata dökeceğiz. Siyasetçi olan bir kişi yalan söylememek zorundadır. İlimizde ikamet eden öğrencilerle yurt sayılarını kıyasladığımız zaman bu sayı yeterli değil. Üniversitede okuyan öğrencilerin hayatlarını kolaylaştıracak ve ucuzlaştıracak olan tedbirleri mutlaka almamız lazım. Adıyaman’da hayat ucuz olmalı ki, öğrenciler üniversite tercihlerinde ilimizi tercih etsinler.”

Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

.

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir