Sizce Bu Yol Bitene Kadar Kaç Kaza Olur?

Yapım çalışmaları yaklaşık on beş gündür devam eden Eğri çayı köprüsü Adıyamanlı şoförler için çekilmez bir çile haline geldi.

Yapım aşamasında trafikte meydana getirdiği aksaklık nedeniyle vatandaşlara zor anlar yaşatan Eğri Çayı Köprüsünde neredeyse her gün kaza oluyor. Şu ana kadar ardı ardına beş kazaya ev sahipliği yapan köprüde insanların dileği çalışmaların bir an önce bitmesi. Altınşehir mevkiinde oturanlar, Küçük Sanayi Sitesinde çalışanlar ve güzergâhı Eğri Çayı köprüsünden geçen insanların da korkulu rüyası haline gelen köprüdeki çalışmaların ne zaman sona ereceği bilinmezken, özellikle önceki gün meydana gelen kazalar endişelendiriyor.

Seyir halinde bir anda trafiğin kilitlenmesine neden olan yol çalışmalarının bir an önce sona ermesini bekleyen vatandaşlar, şehrin tek çıkış noktası olan bölgede olası bir kazada onlarca insanın hayatını kaybedeceğini söylediler. Olası bir kazanın katliamı andıracağının altını çizen vatandaşlar “ Bahse konu olan alanda gece saatlerinde çalışmalar duruyor. İşi alan müteahhidin ne yaptığı belli değil. Normal şartlarda bitmesi gereken yol ne yazık ki insanlara kan kusturmaya başladı. Kazaların yanı sıra ortalığı toz duman içerisinde bırakan yol çalışmasının hızlanmasını diliyoruz. Aksi halde burada istenmeyen kazalar olmaya devam edecektir. İnsanların hayatı yol çalışmasından daha önemli” dediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çocuklara mutluluk giydiriliyor 

Merkezi İstanbul’da bulunan Mutluluk Giysin Çocuklar Derneği Adıyaman’da ki okullarda bin 300 öğrenciye bot, mont …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir