Şoförlerden Hız Sınırı Talebi…

Adıyaman Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Ekipleri Şube Müdürü Nadir Telli yönetiminde başarılı çalışmalara imza atmaya devam ederken, Altınşehir köprüsünde 70, Atatürk Bulvarında ise 55 olan hız sınırı araç sahiplerini zor durumda bıraktığı bildirildi.

Özellikle Altınşehir Köprüsündeki 70 km hız sınırının kazalara sebebiyet verebileceği bildirilirken, boşa atılan bir aracın dahi 70 km hızı geçtiğini ve burada sürücülere yazılan cezaların abartılı olduğu söylediler.

Trafik cezası kesilmesinden korkmayan ve başkalarının hayatlarını önemsemeyen sürücüler Türkiye karayollarının en önemli sorunu haline gelirken, Adıyamanlı araç sürücüleri ise hız sınırının Atatürk Bulvarı ve Altınşehir köprüsünde arttırılması gerektiğini aksi halde kazalara sebebiyet verileceğini söylediler.

Bu duyarsızlığın önüne geçmek ve sorumsuz davranışların bedelini başkalarına ödetmek istemeyen Adıyaman Emniyet Müdürlüğü ise trafik Kazaları Nedeniyle 10 Yılda ülke genelinde 100.000 yaşamın son bulduğunu söylüyor.

Türkiye karayollarında 2002’den 2013’ kadar trafik kazalarında toplam 44 bin 140 kişi yaşamını yitirirken, bu sayının hastanede hayatını kaybedenlerle birlikte 100 bini geçtiği tahmin edilmektedir. Sadece 2011 yılında 1 milyon 228 bin 928 bilinen trafik kazası meydana gelirken, Adıyaman’da ise meydana gelen kazaların sayısı oldukça artmış durumda görünüyor.

Konuyla ilgili olarak şikayetlerini dile getiren Adıyamanlı araç sahipleri özellikle Altınşehir köprüsünde kazalara mahal vermemek amacıyla hız sınırının arttırılması gerektiğini belirterek “Hız sınırını aşmasak ya arkadan gelen aracın altına gireceğiz ya da köprüde sıkışıklığa mahal vereceğiz. Hız sınırını aşsak ceza yiyoruz. Bu işe bir çözüm bulunması gerekiyor” dediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir