SÖZ VE KELİMELERİN DEDİKLERİ;28 ŞUBAT’IN HATIRLATTIKLARI..

“Ey karanlık bulutlar,ey debdebeli hayat;

Ne zaman şu pür kurak ufkuma yağacaksın

İnsanın şirretine viran oldu kainat;      
Ey ibretli Hakikat!Ne zaman doğacaksın?”

MİLLİ İRADE?

“Milli irade,ilelebet yaşamak azminde olan-özgün örgün özgür-bir milletin ortak irade beyanıdır ki,bu;Devlet olmanın da-vazgeçilmez bir şart-ı şiarıdır..”

28 ŞUBAT??VE..??28 ŞUBATLAR BİZE NEYİ HATIRLATIYOR???????

MİLLİ İRADENİN BİR GRUP GAFİL GÜRUH TARAFINDAN GASPEDİLEREK ÖTELENDİĞİ 28 ŞUBATI  ASLA VE KAT’A UNUTMAMALI /UNUTMAYALIM..!!!”

Evet..

Ancak şunu da unutmayalım ki!..
Milli irade,bir kişi,aile,sınıf ya da örgütlü gruba “kayıtsız şartsız” emanet edilecek kadar basit bir şey değildir ve şüphesiz ki;Toplumların kaderini belirlemek üzere bireylerinin-ortak bir akıl,izan ve ülkünün etrafında buluşarak-oluşturdukları ve ilelebet ikame ve idame ettirmeyi de hedefledikleri azim ve kararlıklarının,asla hiçbir zaman ve hangi şartlar altında olursa olsun-devredilip/vazgeçilmez-kadim ve kavi anlamlı ve değerli bir irade ve ifadesidir..
Ki, bu aynı zamanda;Bir Milletin azim ve kararlılığından tezahür eden şuurunu ikame ve iane ettirmek istediği-birlikte var ve bir oluşun-yani; “Devlet” olmanın da asla ve kat’a vazgeçilmez kati ve kavi bir ifade ve ikame biçimidir..
Evet..
Eğer “28 Şubatlar” Bize bunu hatırlatıyor ve ibretini de ders vererek-bizde yaşıyor- ve ibretiyle bizi de yeniden yaşatıyorsa;Hiç bir meselemiz yok,hiç bir derdimiz ve tasamız da yok demektir..
Eğer-başımıza gelen bunca badireden,dertten sonra hala;”Battı balık yan gider” teranesini de dillendiriyor ve diyorsak da,vay ki-Vay! Halimize..
O zaman;Yapacak bir şey yok demektir.
Ama..
Ben yine de derim ki!
Bunu asla unutmayalım ve unutmayınız!Diğerleri sade bir teferruattır çünkü;Gelir ve de geldiği gibi geçip/giderler..
Sonra demedi;Demeyin..

Ve çünkü..

“28 Şubat Ve Benzeri Süreçler bize,hiç bir sınıf ve siyasal gücün,milli iradeden üstün olmadığını ve olamayacağını,er/geç;Yerini o-makbul-iradeye bırakacağını göstermiştir.

YAKIN TARİHİMİZDE MİLLETCE YAŞADIĞIMIZ ŞAPKA/KASKET MECBURİYETİ İLE BAŞÖRTÜSÜ YASAĞI..
Benim bugüne kadar,asla bir kılık kıyafet takıntım asla olmadı,lakin;Cumhuriyet’in ilanından kısa bir süre sonra,sanki çok lazımmış gibi-Şapka kanunuyla-topluma dayatılan şapka takmak mecburiyetini ve 28 Şubat süreci ile beraber adeta-narh gibi getirilen “Başörtüsü” yasağını;Her zaman-Kişinin hayati hak ve hürriyetine-de ve onun var olmak sebebi olan-ahlak ve adabına-da hayasızca/insafsızca yapılmış,asla unutulmayacak ve unutulmaz bir-kast darbesi-saydım ve sayıyorum..
Allah milletimizle devletimizi-böylesine akıl,izan ve vicdan dışı-sanal ve sahte eylem ve darbelerden.korusun ve bir daha asla muhatap olmamak üzere de ibretini unutmamayı nasip etsin..

“Ben hayatım boyunca,Kul’un/Kul’a biat edip-kulluk etmesini akla,ahlâk ve adaba aykırı bulanlardanım,ki bana göre biat,ancak;Allah Ve Resul’üne yapılır.

SAVAŞ?!
“Savaş’ta çiğ köfte yoğurmak..”???

Bilmem ki; Cümle cemaat-Adıyaman’dan yola düşerek gidip-kanı ve canı pahasına Afrin’de savaşan/Askerimize “Çiğ köfte” yoğurup ikram etmek-O güzide, fedakar vatan evlatlarımızın yüreğinde nasıl bir moral/motivasyon gücü yarattı??

Yahu bir ciddi olun hele;Görün hakikati!
Şaka değil,oyun değil,sanal bir sinema filmi gösterimi değil güney sınırlarımızda olan/biten: Afrinde yapılan,şüphesiz ki, sadece kendini bilmez 3/5 arsız-idraksiz zalim çapulcunun pervasızca yaktığı ve de kahraman-Mehmetçiğimizin de ileri atılıp söndürmeye çalıştığı basit noktasal bir ateş değildir.Bu,Ülkemizi de içine alarak yıkıp/parçalamaya endeksli/Batı patentli emperyalist devletlerinin-figüranları eliyle sahnelediği BOP/Büyük Ortadoğu Projesinin hayata geçirilmesinin kati bir provasıdır ki,asıl hedefi de;Oluşturacağı geçici/suni bir “Kürt kimliği” üzerinden nihai olarak,Kendilerine-Allah tarafından vaat edilmiş bir toprak sandıkları-Nil’den Fırat’a kadar- ortadoğu toprağı üstünde bir Yahudi/Büyük İsrail devletini kurmak ve onu bölgesinde kati müessir kılmaktır.
O halde..
Güneyimizdeki bu savaş;Bizim için de milletçe çok ciddi bir “Kurtuluş Ve var olmak’ savaşı hükmündedir;Sandığınız gibi-Çiğ Köftelerle-falan tatlanacak basit bir şölen değil bu.

O halde..
Eğer yeni bir belaya “Kurtuluş Savaşına” muhatap olmak istemiyorsak;Suriye’de yakılan bu-emperyal ateşi-yayılmadan hemen söndürmemiz gerekiyor ki;Zaten Suriye/Afrin’de bulunmamızın tek nedeni de sadece bu değil midir?..

Öyleyse,lütfen..
Önce bunu bir anlayın hele ve eğer illaki istiyorsanız;Afrin’den-Kandile kadar süren bütün güney sınırlarımızı güven altına alarak-bütün bölge insanımızla-Türk’ü,Kürt’ü ve Arab’ı da” kurtuluşa erdikten sonra Harfanenizi de/Arifane/ düzenleyin ve “Çiğ Köftenizi” falan da o zaman yoğurun ve eğer isterseniz bir kardeşlik şiiri okumam için beni de çağırın ya da istemezseniz, bir iki (sıkım) da bana gönderin o da kafi olur…
Çünkü..
Çiğ köfte Ve tatlı doyumluk değil tadımlık bir taamdır,ki o da;Savaşlarda değil Barış ve sevinç günlerinde tatlanıp/tadımın tadında kalabilir.

SON/SÖZ;

Güzel Ve Anlamlı bir söz var;Her kes gider Mersine…..diye…

Bilmem! Acaba anlatabildim mi??

Sevgilerimle..

Bu Haberi Gördünmü!

ŞİİR PAZARI ŞİİRLERİ/TESBİHAT..

“Aşktır benim hakikatim;Bulmaya geldim dünyaya!” TESBİHAT Hangi Şey’e baksam seni görürüm Subhan’u-Elhamd’u-Allah’u Ekber O Şey’e …