STK’ lardan Teröre Tepki

Adana’da valilik otoparkında meydana gelen bombalı saldırıya ilişkin Adıyaman sivil toplum kuruşları (STK)’lar yaşanan terör saldırısını kınayarak tepki gösterdi.

Adana’daki terör saldırısının son olmasını temenni ederek açıklamada bulunan Alevi kanaat önderi Ali Büyükşahin, “Terör olaylarına karşı sağduyulu bir şekilde yaklaşmalıyız. Terörün her türlüsü zarar veriyor. Terörün sona ermesi için herkesin gayret göstermesi gerekiyor. Terörü dışlamamız gerekiyor. Adana’daki olayın yaşanması üzücü. Terör insanlara zarar veren bir olgudur. Terörü lanetliyorum” dedi.

Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şube Başkanı Rıza Tanrıverdi, “Terörün iyisi kötüsü olmaz. Terörün olduğu yerde endişe vardır. Bugün Adana’da yaşanan terörü lanetliyoruz. Hayatını kaybedenler için Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Abuzer Aslantürk ise, “Ülkemizde maalesef terörün olması hakikaten kabul edilemez. Devletimiz terör konusunda gerekli hassasiyetleri gösteriyor. Güvenlik güçlerimiz, terör konusunda profesyonel bir şekilde mücadele ediyor. Güvenlik güçlerimiz sayesinde terör yakın bir tarihte sona erecektir. Ülkemizden terör çıkartılacaktır. Dünyada terör örgütleriyle de mücadelemiz devam edecektir. İnşallah, ülkemiz terörü bitirme konusunda başarılı olacaktır. Bu yıl 500’e yakın terör örgütü elemanı güvenlik güçlerimize inanarak teslim olmuştur. Terörün yanlış olduğunu, içindeki insanların bilmesi hakikaten çok sevindirici bir olay. Dünyanın da terörle mücadele etmesi lazım. Dünyanın bazı kesimleri maalesef terörü destekliyor.” açıklamasını yaptı.

Tüm Sanayiciler ve İş adamları Derneği Adıyaman Şube Başkanı Erkan Çakmak da açıklamasında, “Ülkenin huzuru ve istikrarına yönelik hain girişimler hiçbir zaman amacına ulaşamayacak. Bütün ülke birlikte el ele vererek bu terörün üstesinden geleceğine inanıyorum. Adana Valisi Mahmut Demirtaş’a geçmiş olsun diliyorum. Terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir