Suriyeli Sığınmacılardan Vali Mahmut Demirtaş’a Ziyaret  

 

Adıyaman Çadırkentte kalan Suriyeli sığınmacılar Çadırkentten sorumlu Vali Yardımcısı Yunus Emre Altıner ve İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ ile birlikte Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, gösterilen yakın ilgi ve misafirperverlikten dolayı şükranlarını sundu.

Adıyaman’da ki çadırkentte 3,5 yıldan beri kalan Suriyeli akil insanlardan oluşan heyetin ziyaretinde, Suriyeli Abdullah Nasri ile Fatma adlı kız çocuğu Vali Mahmut Demirtaş’a bir buket çiçek takdim etti.

Suriyeli çocuklar kendilerine gösterdiği yakın ilgiden dolay, Çadırkentte Türk Kızılayı tarafından oluşturulan çocuk dostu alanda hazırladıkları dubleks tipi ahşap evin maketini Vali Mahmut Demirtaş’a sundu.

Suriyeli Ulvan El Ömer ise Vali Mahmut Demirtaş’a Suriye’den getirdiği bir adet seccade ile Kuran-ı Kerim armağan etti.

Suriyeli sığınmacıların ziyaretinden memnuniyet duyan Vali Mahmut Demirtaş, Suriyeli misafirlerine yakın ilgi göstererek, “Sizleri üç buçuk yıldır ilimizde misafir olarak ağırlıyoruz. Cenabı Allah sizlere Ensar olmayı bizlere nasip etti. Yaşadığınız dramın etkilerini üzerinizden çabucak atabilmeniz için Adıyaman Çadırkenti 22 gün gibi kısa bir sürede bitirerek sizlerin hizmetine sunup, her türlü ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamaya çalıştık. Mekke’den Medine’ye hicretinde Medine halkı Peygamber Efendimize nasıl sahip çıktıysa bizlerde sizlere aynı şekilde sahip çıktık. Temennimiz Suriye’deki iç karışıklığın bir an önce sona ermesi ve siz değerli misafirlerimizin kendi öz vatanlarına ve evlerine sağlıkla dönmesidir. Ancak bu ortam sağlanana kadar Suriyeli kardeşlerimiz bizlerin misafiri olmaya devam edeceklerdir” diye konuştu.

Ankara’da meydana gelen bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Vali Mahmut Demirtaş’a taziyelerini ileterek başsağlığı dileyen Suriyeli Ulvan El Ömer ise, Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür ederek, gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı sizlere şükranlarını sundu.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir